ZÁKLADNÍ ÚDAJE O JAPONSKU
PROČ A KDY JAPONSKO NAVŠTÍVIT?
TOP TIPY PRO CESTOVATELE DO JAPONSKA
ZÁKLADNÍ ÚDAJE O JAPONSKU
PROČ A KDY JAPONSKO NAVŠTÍVIT?
TOP TIPY PRO CESTOVATELE DO JAPONSKA
Než vycestujete do Japonska, můžete absolvovat konzultaci s lékařem specializujícím se na cestovní medicínu v nejbližším očkovacím centru. Pro Čechy není sice povinné žádné očkování do této destinace (není ani povinnost předkládat očkovací průkaz), avšak je doporučované toto:
Pokud nechcete absolvovat zvlášť očkování proti žloutence typu A + B, můžete využít i velmi praktickou kombinovanou vakcínu (zahrnuje oba typy nemoci). Očkuje se třemi dávkami vakcíny, přičemž dvě musíte absolvovat již před odletem do destinace. Ochrana je dlouhodobého charakteru ba doživotní.
Lékaři z oboru cestovní medicíny dále doporučují případně očkování proti
Je však vhodné si zkontrolovat minimálně platnost očkování proti tetanu (od posledního přeočkování by nemělo uplynout více než 15 let) a případně se přeočkovat.
Každopádně platí, že v Japonsku není důvod k výrazným obavám z nákazy nějakou tropickou nemocí, situace je prakticky stejná jako v České republice. Možná až na jednu výjimku. Dříve se na území Japonska občas vyskytla horečka dengue, převážně u osob přijíždějících z jiných států Asie. Ta se však nyní, obzvláště po delším uzavřením hranic z důvodu COVIDu, vyskytuje zcela minimálně. Je přenášena komáry rodu Anopheles s denní aktivitou a riziko je zejména v období dešťů v zemědělských oblastech. Existuje proti ní každopádně účinná vakcinace ve dvou dávkách, a tak je na zvážení turisty její využití zejména na základě lokality, kde se bude v Japonsku pohybovat. Návštěvníci měst by se s dengue s největší pravděpodobností neměli setkat.
Obávat se zde nemusíte ani kontaminované vody a z ní plynoucích onemocnění.