Borobodur - největší buddhistický chrám na světě

Jaké očkování do Indonésie?

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

OČKOVÁNÍ PŘED ODLETEM DO INDONÉSIE

Než vycestujete do Indonésie, absolvujte ideálně konzultaci s lékařem specializujícím se na cestovní medicínu v nejbližším očkovacím centru – s dostatečným předstihem. Pro Evropana není sice povinné žádné očkování do dané destinace (není ani povinnost předkládat očkovací průkaz), avšak je velmi doporučované toto:

  • Proti žloutence typu A: podává se jedna vakcína těsně před odjezdem a ta druhá minimálně po půl roce. Ochrana před nemocí je dlouhodobého charakteru.
  • Proti žloutence typu B: podávají se tři vakcíny. Před odjezdem je nutné absolvovat minimálně dvě. Ochrana po třech dávkách vakcíny je dlouhodobá ba doživotní.
  • Proti břišnímu tyfu: očkuje se jednou dávkou vakcíny (buď perorální anebo injekční), ochrana před nemocí trvá až tři roky
  • Proti horečce dengue: v Indonésii je zaznamenán vysoký výskyt této nemoci, kterou přenáší komáři rodu Anopheles. Proto se obvykle doporučuje vakcína ve dvou dávkách.

Doplňující informace: Pokud nechcete absolvovat zvlášť očkování proti žloutence typu A + B, můžete využít i velmi praktickou kombinovanou vakcínu (zahrnuje oba typy nemoci). Očkuje se třemi dávkami vakcíny, přičemž dvě musíte absolvovat již před odletem do destinace. Ochrana je dlouhodobého charakteru ba doživotní.

Očkování proti žluté zimnici

Výskyt žluté zimnice nebyl v Indonésii sice zaznamenán, avšak potvrzení o očkování proti nemoci je vyžadováno u lidí, kteří pobývali v rizikových/endemických oblastech před příletem do země (týká se Latinské Ameriky a subsaharské Afriky + transferů přes země). Pokud cestujete do Indonésie z Evropy anebo uplynulo již šest a více dní od opuštění endemické oblasti, očkování proti žluté zimnici není nutné.

Poznámka: O aktuálních podmínkách očkování před odletem do Indonésie se také pro jistotu informujte u příslušného zastupitelského úřadu dané země, tj. na Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze.

Další doporučení týkající se očkování před odletem do Indonésie

Lékaři z oboru cestovní medicíny dále doporučují případně očkování proti:

  • COVID-19 (po příletu do Indonésie však není aktuálně povinné prokázání očkování, ani předložení negativního testu)
  • chřipce (doporučeno zejména starším lidem nad 65 let, gravidním ženám, dětem a chronicky nemocným)
  • meningokokovým infekcím (doporučeno všem cestovatelům, kteří prožívají zvýšenou psychickou a fyzickou zátěž)
  • planým neštovicím (doporučeno zejména u osob, které tuto nemoc prokazatelně neprodělaly)
  • pneumokokovým infekcím (doporučeno u lidí nad 40 let a s chronickým onemocněním)
  • spalničkám (doporučeno u osob, které očkování absolvovaly před více jak 30 lety)
  • vzteklině (je ke zvážení zejména u lidí, kteří cestují na venkov či plánují výlety do divočiny, kde se mohou střetnout s divokými zvířaty)

Krom jiného je důležité zkontrolovat platnost pravidelných očkování, tj. to proti tetanu, příušnicím, spalničkám, dětské obrně a záškrtu. Dle domluvy s lékařem je možné tato očkování v případě potřeby obnovit.

Nemoci přenášené hmyzem: V Indonésii se mohou vyskytovat i jiné nemoci přenášené hmyzem (např. malárie), proto je záhodno poradit se s lékařem cestovní medicíny, jaká další očkování jsou do konkrétní destinace vhodná.

Borobodur - největší buddhistický chrám na světě Sopka Bromo na ostrově Jáva Rýzová pole na Bali Hinduistický chrám PrambananChrám Tanah Lot na Bali Buddhistický komplex BorobodurSEN v Indonésii Chrám Pura Besakih na BaliOrangutani v Bukit Lawang na Sumatře Varan komodský, ostrov Komodo Bukittingi na ostrově Sumatra Aktivní sopka Bromo, Indonésie Raflézie, největší květina na světě SEN průvodce v IndonésiiVšudypřítomné opice na Bali Tradiční balijský tanec kecak
zobrazit zájezdy do Indonésie

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 39%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole