INFORMACE O INDONÉSII
ZÁKLADNÍ ÚDAJE O INDONÉSII
PROČ A KDY INDONÉSII NAVŠTÍVIT?
TOP TIPY PRO CESTOVATELE DO INDONÉSIE
ZÁKLADNÍ ÚDAJE O INDONÉSII
PROČ A KDY INDONÉSII NAVŠTÍVIT?
TOP TIPY PRO CESTOVATELE DO INDONÉSIE
Než vycestujete do Indonésie, absolvujte ideálně konzultaci s lékařem specializujícím se na cestovní medicínu v nejbližším očkovacím centru – s dostatečným předstihem. Pro Evropana není sice povinné žádné očkování do dané destinace (není ani povinnost předkládat očkovací průkaz), avšak je velmi doporučované toto:
Doplňující informace: Pokud nechcete absolvovat zvlášť očkování proti žloutence typu A + B, můžete využít i velmi praktickou kombinovanou vakcínu (zahrnuje oba typy nemoci). Očkuje se třemi dávkami vakcíny, přičemž dvě musíte absolvovat již před odletem do destinace. Ochrana je dlouhodobého charakteru ba doživotní.
Výskyt žluté zimnice nebyl v Indonésii sice zaznamenán, avšak potvrzení o očkování proti nemoci je vyžadováno u lidí, kteří pobývali v rizikových/endemických oblastech před příletem do země (týká se Latinské Ameriky a subsaharské Afriky + transferů přes země). Pokud cestujete do Indonésie z Evropy anebo uplynulo již šest a více dní od opuštění endemické oblasti, očkování proti žluté zimnici není nutné.
Poznámka: O aktuálních podmínkách očkování před odletem do Indonésie se také pro jistotu informujte u příslušného zastupitelského úřadu dané země, tj. na Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze.
Lékaři z oboru cestovní medicíny dále doporučují případně očkování proti:
Krom jiného je důležité zkontrolovat platnost pravidelných očkování, tj. to proti tetanu, příušnicím, spalničkám, dětské obrně a záškrtu. Dle domluvy s lékařem je možné tato očkování v případě potřeby obnovit.
Nemoci přenášené hmyzem: V Indonésii se mohou vyskytovat i jiné nemoci přenášené hmyzem (např. malárie), proto je záhodno poradit se s lékařem cestovní medicíny, jaká další očkování jsou do konkrétní destinace vhodná.