sleva first minute až 37%

Seychely, Madagaskar, Reunion a Mauricius komfortněji

Vanilkové ostrovy Total

Luxusní dovolená na ostrovech, které mají přezdívku ostrovy lásky, ráj rájů a jejichž pláže se každoročně dostávají do TOP 10 světa. Při zájezdu Vanilkové ostrovy jsme jako první spojili čtyři země Indického oceánu do jedné unikátní cesty. Na tropických voňavých ostrovech se stříbřitými plážemi se pěstuje nejkvalitnější vanilka. Věděli jste, že kilo vanilky dnes stojí víc než kilo stříbra? Všechny tyto ostrovy nabízejí luxusní dovolenou a vy je uvidíte na jedné jediné cestě. Nejkrásnější pláže světa na Seychelách, dechberoucí deštný prales a lemuři na Madagaskaru, drsná ale úchvatná příroda na Réunionu a na závěr odpočinek v nejlepších hotelech na nejkrásnějších plážích Mauricia. Dokonale propracovaný program.

  • jedinečné spojení nejkrásnějších pláží světa
  • nejvzdálenější část EU a jízda na želvě
  • největší ořech světa, nejfotografovanější pláž světa
  • lemuři a chameleoni v deštném pralese
  • nejkvalitnější vanilka, čokolády a skvělé rumy

     
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, přelet Seychely – Madagaskar, letištní poplatky, přelet Madagaskar-Reunion-Mauricius, 3 x ubytování ve 3* hotelu na Seychelách v pokojích pro dvě osoby, 3 x ubytování ve 3* hotelu / lodge na Madagaskaru, 2x ubytování ve 3* hotelu na Réunionu, 3 x ubytování ve 4* hotelu na Mauritiu v pokojích pro dvě osoby, 11 x snídaně, 3x polopenze na Madagaskaru, všechny letištní transfery na Seychelách, Madagaskaru, Réunionu a Mauriciu, prohlídka Victorie na Seychelách, celodenní výlet do deštného pralesa NP Analamazaotra na Madagaskaru, prohlídka Antananariva na Madagaskaru, celodenní prohlídka ostrova Réunion, SEN průvodce na Seychelách, Madagaskaru a Réunionu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

ostatní stravu, fakultativní výlety (výlet na La Digue a Praslin, přelet helikoptérou přes Réunion), prémiové hotely, enviromentální poplatek za ubytování na Seychelských ostrovech, poplatek za vstupní formulář na Seychely, pojištění 

Ubytování:

Mahé – Berjaya Beau Vallon****, 3 noci

Andasibe – Vakona Forest Lodge***, 2 noci

Antananarivo – Le Royal Palissandre****, 1 noc

Saint Denis – Hoterl Bellepiere, 2 noci

Belle Mare – Solana Beach****, 3 noci

Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

U některých termínů mohou být tozdílné ceny odletů z Prahy o 7000 Kč z důvodu vyšších nákladů za letenky:

Odlety z Vídně jsou bez příplatku, v ceně publikované na webu.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Letíme na ostrovy s nejkrásnějšími plážemi světa

EVROPA – LETADLO

Odlítáme na Ostrovy lásky, jak se Seychelské ostrovy nazývají. Letíme velmi daleko, což z destinace dělá luxusní produkt, a tak je tady turistů málo. Za celý rok Seychely navštíví tolik lidí, jako Notre Dame v Paříži za jediný týden. Na rozdíl od „nudných“ Malediv, Seychely mají nádherné pláže, ale i sportovní možnosti – kola, turistiku nebo golf. Noční let špičkovou leteckou společností.

2. den: Hřiště pro krásné a bohaté

BEAU VALLON, SEYCHELY

Přistáváme v tropickém ráji 4 stupně jižněji od rovníku. Jsme na jižní polokouli, na největším ostrově Seychel na Mahé. Seychely mají nádhernou přírodu a strmé vrchy. Nadechneme se a opojí nás teplý slaný mořský vzduch Indického oceánu a vůně jako v botanické zahradě. Cítíte vanilku? Seychely byly vždy hřištěm pro krásné a bohaté, absolutní top mezi plážovými dovolenými. Právě zde se nachází nejdražší all inclusive hotel světa, zde má své sídlo nejbohatší panovník Abu Dhabi. Sídlo si ukážeme přímo z ostrova Eden, na kterém se zastavíme na kávičku s výhledem na jachetní přístav.
Prohlídku ostrova Mahé začneme u kostelíka v druhém největším městě ostrova v Beau Vallon. HDP na obyvatele je zde největší ze všech afrických zemí. Zároveň jde o nejmenší zemi Afriky s plochou jen 459 kilometrů čtverečních. Ihned vidíme, že se jezdí na levé straně, mají tu britský parlamentní i školní systém, ale domorodý jazyk kreolština má francouzské kořeny a velká většina názvů vesnic a pláží je francouzská. 90 % obyvatelstva jsou katolíci a Seychely jsou velmi bezpečné. Projedeme ostrov křížem krážem přes hory a před námi se otevře výhled na malé ostrovy v zálivu. Sejdeme do hlavního města. Victoria je pojmenovaná po britské královně Viktorii a prohlídku začneme u její sochy. Nejkrásnější koloniální budova města je dnes muzeum. Naproti se nachází budova pošty, odkud můžete poslat exotickou pohlednici, a níže přírodopisné muzeum se sochou krokodýla, který tu ovšem nežije. Projdeme se okolo bílých britských hodin, dominanty centra města, a zamíříme k evangelickému Kostelu svatého Pavla a následně ke katedrále. Vyměníme si pár exotických seychelských rupií, za které si můžete koupit suvenýry či tmavý rum Takamaka Bay. Vrcholem prohlídky je Sir Selwyn-Clarke Market, nádherné, do červena zbarvené domorodé tržiště, srdce hlavního města. Tady budeme nejlépe pozorovat kreolskou směs domorodců. Dámy v kloboucích, obchodníci, kteří prodávají čerstvé tropické ovoce a rybáři nabízející stovky čerstvých ryb. A my v restauraci v patře můžeme ihned „catch of the day“ ochutnat. Kreolská kuchyně je směsí francouzské a indické s absolutně čerstvými ingrediencemi. Doporučujeme skvělé carpaccio z čerstvého tuňáka, nebo kari z chobotnice.
Už i transfer do hotelu je velkým zážitkem. Všude kolem hustá džungle, prakticky žádná civilizace, která by přírodu kazila. Nádherné zelené hory, tyrkysové moře a pláže s tím nejbělejším pískem na světě. Odlehlost a přírodní krása. Ubytování na pláži Beau Vallon. Prošli jsme všechny čtyři největší ostrovy Seychel a vybrali jsme pro vás právě tuto pláž. Jde o nejdelší pláž ostrova Mahé (2 km) a dá se tu pěkně koupat celý den i při odlivu. I všechny naše hotely jsme vybrali tak, aby byly přímo na pláži. Ráno se můžete projít, či si bosí zaběhat od hotelu Fishermans Cow až po restauraci Mahek. Jelikož je orientována na západ, večery jsou zde přenádherné.

3. den: Gurmánské hody a potápění

BEAU VALLON, MAHÉ, SEYCHELY

Dnes bude dostatek času na potápění nebo šnorchlování s prověřenými partnery. Výstroj vám půjčí. Večerní romantické procházky nebo posezení na pláži. Popíjíte čerstvé kokosové mléko zředěné rumem Takamaka Bay, obloha je krvavě červená a je stále neuvěřitelné teplo. Už chápete přezdívku ostrovy lásky?

4. den: Na nejkrásnější pláže světa, UNESCO

ANSE LAZIO (PRASLIN) - ANSE SOURCE D`ARGENT (LA DIQUE)

Oddychujete, potápíte se nebo vyrazíte za poznáním. Připravili jsme pro vás propracovaný výlet na ty největší ostrovy s nejproslavenějšími plážemi. Na tomto výletě uvidíte obě nejznámější a nejkrásnější pláže Seychel! Každá se nachází na jiném a značně vzdáleném ostrově. V tento den uvidíme hřbitov, kde jsou pochovaní první osadníci (přišli z Réunionu) a zastavíme se u obrovských želv, zvířatech, které se za dvě stě milionů let moc nezměnili. Želvy ze Seychel se dožívají ještě vyššího věku, než ty za Galapág a tím jsou nejstaršími obyvateli naší planety.
Vyrážíme! Ranní transfer z hotelu do přístavu a nalodění na kvalitní loď. Dobrodružná cesta přes Indický oceán je nádherným zážitkem. Zakotvíme v Zátoce lásky na druhém největším ostrově Praslin. V absolutně čistém moři plavou stovky ryb a je velká šance, že uvidíme i karety (želvy). Podle počasí se rozhodneme, v jakém pořadí zrealizujeme program. Čekají nás tu naše auta a vyrážíme – projedeme Praslin křížem krážem. Jedeme z přístavu až na úplný konec. Klikatými cestičkami stoupáme a padáme, prodíráme se džunglí s výhledy na zálivy. Na úplném konci ostrova přijíždíme na Anse Lazio. Tato pláž je každoročně oceňována jako jedna z pěti nejlepších na naší planetě. Hodnotí se délka pláže, dobrý přístup do vody, kvalita bílého nejjemnějšího písku, tyrkysová voda a celkový dojem. Seychely se nazývají ostrovy lásky i kvůli zvláštnímu ořechu připomínající ženské lůno. Tento ořech pochází právě odtud, z Praslinu a my míříme do vnitrozemí do Vallée de Mai (Májového údolí), které je pod patronací UNESCO. Našim cílem je vidět samčí palmu s plody připomínající penis a ženské palmy s plody coco-de-mer, o kterých si námořníci dlouho mysleli, že se rodí pod mořem. Obrovské ořechy lásky nacházeli plavat na mořské hladině, ale žádný ostrov neviděli – Seychely jsou takové malinké. V jednom ořechu, který váží až 40 kg, jsou 3 plody – každý se prodává tak za 40-60 EUR. Určitě kupte ten s certifikátem. Coco-de-mer je největší plod na naší planetě.
Naše auto nás přiveze zpět do přístavu a naše loď na další ostrov La Dique. Je to ten nejkrásnější? Ostrov pískových cestiček, kol a kreolských dřevěných autobusů. Přepravíme se křížem přes ostrov a naším cílem je vanilka. Projdeme se po vanilkové plantáži a přivoníme ke vzácné komoditě, která je v Indickém oceánu jednoznačně nejlepší kvality. Kilo této pravé vanilky dnes stojí víc než kilo stříbra. Věděli jste, že jde o orchidey, která se ručně opiluje?
Povíme si o výrobě kopry, další významné komodity Seychel. Následně vstoupíme na Anse Source d`Argent, která se pyšní podtitulem nejfotografovanější pláž světa. Pláž byla kdysi považovaná za ráj všech rájů. Když ji uvidíte obklopenou obrovskými prastarými žulovými skálami a tyrkysovou vodou, chráněnou kokosovými palmami, řeknete si, že tato teorie o ráji může být pravdou. Průvodce vám poradí, jak si najít místečko, kousek ráje, jen pro sebe. Návrat na loď a transfer do hotelu.

5. den: Přílet na exotický Madagaskar a přesun do deštného pralesa

SEYCHELY – MADAGASKAR

Poslední koupání na Seychelách, poslední východ slunce a odlet dále na jih. Přistáváme v exoticky znějícím hlavním městě Madagaskaru, Antananarivo. Už cesta z letiště na nás zapůsobí. Vyměňujeme naše eura za exotickou měnu ariary a hned se cítíme jako milionáři. Jsme na čtvrtém největším ostrově planety, který vyprodukuje ročně přes 2000 tun vanilky. Původně se pěstovala jen na ostrově Nosy Be, kam ji donesli farmáři z ostrova La Réunion, avšak této vzácné liáně se zde tak dařilo, že se ji rozhodli přesunout i dále na východ, kde dostala své domorodé jméno „sava“ podle míst s nejvyšší produkcí – Sambava, Antalaha, Vohemar a Andappa. Region dostal pojmenování trojúhelník orchidejí. My se spolu už dnes přesouváme po hrbolatých místních cestách na východ – do pravé madagaskarské divočiny, kde budeme nocovat na okraji deštného pralesa. Naše lodge Vám poskytne na následující dvě noci prostor pro odpočinek a regeneraci. Pokud se odhodláte, překonáte únavu a půjdete se v noci projít, ze tmy se na Vás s trochou štěstí budou dívat stovky zářících očí.

6. den: Treking v panenském deštném pralese

ANDASIBE – MANTADIA

Dnes je naším cílem džungle východu. Ráno vyrážíme a míříme do ikonických národních parků Mantadia, konkrétně do NP Analmazoatra. Ponoříme se pod majestátní stromy a začneme hledat místní zvířátka a ptactvo za denního světla. Budeme spolu hledat lemury, orchideje, chameleony, tenreky a piknikovat pod panenským vodopádem.
Jeden z lemurů je jako jediné zvíře modrooký. Na Madagaskaru není nic jedovatého, a tak se v džungli nemusíme bát. Každopádně máme vždy pronajatého profesionálního průvodce. Naším cílem je spatřit nejmenšího lemura světa a také největšího lemura Indri. Nejmenšího chameleona světa a také největšího. Najdete odvahu a sáhnete si i Vy na některé z těchto endemitů? Tak či onak, budete nadšeni.

7. den: Prohlídka exotického hlavního města Madagaskaru

ANDASIBE – ANTANANARIVO

Ráno si dáme poslední kávičku v obklopení dechberoucí zeleně a přes madagaskarská údolí a pláně se dostaneme zpátky do metropole malgašů. Antananarivo, které překvapivě sdílí stejnou nadmořskou výšku jako Káthmándú, má příjemné klima. Centrální náměstí a Avenue de I' Independence plná stařičkých Citroenů, nejluxusnější čtvrť Rova s palácem kruté královny je centrem kmene Merino, který je indonésko-malajského původu. Vyhlídka na milionové město. Povíme si o minulosti a současnosti na místech, kde se všechno děje. A nezapomeneme ani na velikána, krále Madagaskaru Mórica Beňovského!

8. den: Z Madagaskaru na evropský Havaj

MADAGASKAR – RÉUNION

Madagaskar je v nás. A je tak jiný než Seychely! To ovšem není konec naší cesty. Přivstaneme si, abychom si dali poslední snídani na ostrově lemurů a míříme na letiště, odkud odlétáme na překvapivě evropský ostrov. Přistáváme na Réunionu. Seychely tvoří 115 ostrovů, ale Réunion je jediný ostrov, více než pětkrát větší než celková plocha Seychel. Při přistání vám Réunion bude silně připomínat Havaj. Zelené hory, vodopády a všudypřítomný oceán. Přistáváme na letišti Roland Garros – letec hrdina první světové války, který se zde narodil – přistáváme v Evropě. Na Réunion vstoupíte na občanský průkaz a platíte eurem. Jedná se o překrásný ostrov, jehož krása doslova vyráží dech. Čtyřicet procent ostrova je národním parkem zapsaným mezi památky UNESCO. Zahrajete si petanque? Večeře s francouzským vínem a francouzským šarmem. Noc v hotelu v Saint-Denis.

9. den: Kraj Evropy a Ohnivá hora

RÉUNION

Dnes projedeme celý ostrov. Vyrazíme z hlavního města Saint-Denis. Cestou máme výhledy na unikátní viadukt postavený z peněz EU (za 1,6 miliardy eur) což činí tuto cestu nejdražší na světě (na kilometr).
Na druhé straně jsou výhledy na Piton des Neiges (Sněžný vrch), který je se svými 3069 m nejvyšším vrchem Indického oceánu.
Podobně jako na Havaji vyjedeme autobusem do výšky až 2340 m a najednou se vše změní. Piton de la Fournaise je jedna z nejaktivnějších sopek na světě a dnes je zapsána do Světového dědictví UNESCO. Skály roztržené, jako by byly z papíru, lávové proudy, činné krátery. Brána do pekla stojí za každou minutu. Tomu, kdo nefandí turistice, ale také všem milovníkům přírody a letectva doporučujeme lety vrtulníkem. Vanilku jsme viděli na Seychelách i na Madagaskaru. Réunion tvrdí, že oni ji mají nejlepší na světě. Nebo dáte přednost vanilkovému rumu?

10. den: Ze sopek do luxusního ráje

RÉUNION – MAURICIUS

Už jen necelá hodinka letu a přistáváme na dalším ostrově Maskaren, na ostrově Mauricius. Ze stylu, jakým pro vás SEN Mauritius připravilo, budete nadšeni. Ostrovu, kde vládl obrovský pták Dodo, dnes vládne demokracie a prosperita.
Transfer na severovýchod ostrova. Mnohé pláže ostrova nejsou pěkné jako na Seychelách, mnohé mají po dešti hnědou vodu (vtéká do nich bahno z hor). No pláže, které jsme pro vás vybrali, jsou těmi nejkrásnějšími. Naše hotely leží v blízkosti dvou osmnácti jamkových golfových hřišť na tom nejlepším místě. Bílý korálový písek a modré moře, jaké je vidět málokde, jsou snem pro dovolenou, který se dnes stal pravdou. Transfer do našeho hotelu v oblasti Belle Mare. Check in a vzhůru na pláž!

11. den: Relax na Mauriciu

MAURICIUS

Po akčních dnech si dopřejte dokonalý odpočinek na pláži Indického oceánu. Pokud nejste typ k ležení, okolí nabízí několik aktivit, které vám vyplní den. Jen se rozhlédnout a vybrat si z bohaté nabídky.

12. den: Poznejte malou Indii

MAURICIUS

Stačil vám den lenošení? V našich doplňkových službách Vám nabízíme celodenní výlet po ostrově, kde se dokonale smísily místní kultury.
Demokracie na Mauritiu patří mezi nejpokročilejší na světě a tento maličký ostrov je výkladní skříní Afriky. Mauritius byl poprvé zaznamenán na mapě světa v roce 1502 a do té doby zde nežil žádný člověk. Zelený, voňavý ostrov, kde se mísí vůně mořské vody, čaje a cukrové třtiny. Na místě Bois Chéri je jediná čajová plantáž na ostrově, datující se do roku 1892. O čaji se dozvíte vše a zároveň je lahodný čaj velmi příjemným suvenýrem, který vám bude dlouho připomínat dovolenou na Mauritiu. Doporučujeme čaj s vanilkovou příchutí. Jistě jste si už všimli, že ostrov je úrodný a co tady hodíte na zem, to vyroste. Lány cukrové třtiny a éru plantážníků si popíšeme v koloniální vilce nádherně položené nad plantážemi. Mauricius je hinduistický ostrov. Křesťanství s hinduismem zde již dlouhá léta koexistují v totální harmonii. Odbočíme do srdce ostrova a ve výšce 550 m objevíme jezero Ganga Talao. Obrovský hinduistický chrám postavený na jezeře prý komunikuje přímo s vodou posvátné Gangy v Indii. Největší chrám patří Šivovi, ale najdete zde i Hanumana, boha všech opic i se svými poddanými. Durgu sedící na lvu, Ganéši se sloní hlavou, či Saraswati hrající na loutnu. Obrovská Šivova socha vysoká 33 metrů je nejvyšší na ostrově a patří mezi nejvyšší sochy na světě. Skvělé fotografie z malé Indie a návrat do hotelu. Pokud nám ještě zbude čas můžeme se zastavit v rumové fabrice Chamarel položené pod nejvyšším vrchem ostrova (Piton de la Petite Rivière Noire; 828 m). Historická budova, vysvětlení výroby rumu a poté náročná ochutnávka desítek druhů. Začneme od základních rumů, pak přejdeme k ochuceným, samozřejmě i vanilkovým. Dotáhnete to až po ročníkové rumy z jednoho sudu (single barrel) či XO?

13. den: Poslední drink s třtinovým cukrem

MAURICIUS – EVROPA

Poslední drink s pravým třtinovým cukrem, poslední koupání, rozloučení s naším kvalitním hotelem a následně transfer na letiště. Odlétáme z nejhustěji zalidněné země Afriky kvalitní leteckou společností. Do poslední chvíle se dozvíte něco nového.

14. den: Čtyři dovolené v jedné

EVROPA

Přílet domů, aklimatizace a vytřásání písku z tašek. Viděli jste to, k čemu jiní potřebují čtyři dovolené. Zažili jste však mnohem víc, to, co lze zažít pouze s profesionály, kteří se cestování a zážitkům věnují tak intenzivně a s takovým nasazením. Věříme, že stále cítíte nejen vůni oceánu a vanilky, ale také lásku, s jakou byl tento zájezd připraven.
 

Seychely, Madagaskar, Reunion a Mauricius
<
>
Vanilkové ostrovy Vás okouzlíDotknete se magické Ohňové hory RéunionuSeychely se SEN průvodkyníVodní lyžování, MauriciusČekají na Vás krásné bílé plážePodíváte se na známou pláž Anse LazioČeká na Vás fascinující RéunionObdivovat budete zelené hory RéunionuNejstarší želva je právě ze SeychelCoco-de-mer je největší plod planetyZápady slunce tu mají své kouzloZasloužený relax na pláži na Mauriciu Seychelské ostrovy zůstaly v mnéhem velmi tradičníSEN na SeychelechSEN s Coco-de-mer Východ slunce, MauriciusPláže na MauriciuÚchvatný západ slunce každý denBílé pláže a tyrkysové moře na ostrovech Praslin a La Digue Vám vyrazí dechSeychely si ještě více užijete se SEN průvodcem Nádherné plážičky kam vaše oko dohlédne Nejfotografovanější pláž světaNa pláži se osvěžíte čerstvým jackfruitemCelkový výhled na Seychely. 115 ostrovů a ostrůvkůNejkrásnější koloniální stavba v Mahé Sir Selwyn-Clarke market je ukázkou čerstvosti ryb, stále vykládají na pult nové a nové úlovkyVoňavá plantáž vanilkyAntananarivo na MadagaskaruMadagaskar je rájem pro milovníky zvířat Při troše štěstí narazíte i na chameleonyNa místním thu je vždy rušno Naučíme vás rozeznávat lemuryRáj pro milovníky chameleonů SEN je na Madagaskaru jako domaNedotčená příroda pod ochranou UNESCODuhové hory na Mauriciu Let vrtulníkem nad Reunionem je obrovský zážitek Vodopád Chamarel teče z výšky 83 metrů a obklopuje ho bujná zeleňVýhledy na Piton des Neiges (Sněžný vrch), který je se svými 3069 m nejvyšším vrchem Indického oceánuLet nad vodopády ukrytými hluboko v horách Ochutnáte místní kuchyniBazén jak stvořený k rannímu plavání o samotě Pohled na azurový Indický oceán zpod slaměné střechy našeho luxusního hotelu nikdy neomrzíDokonalé místo pro odpočinek Resort Constance Belle Mare Plage je vskutku nádherný, položený v tropické zahradě, na té nejkrásnější pláži celého ostrovaHotel Constance Belle Mare Plage, MauriciusHotel Berjaya Beau Vallon, SeychelyHotel Tulip Inn Sainte-Clotilde La Réunion

Vanilkové ostrovy splnili naše očekávání

Právě jsme se vrátili z nového zájezdu Vanilkové ostrovy, který splnil naše očekávání. Nejkrásnější pláže na Seychelách, příroda Réunionu a pro mě úplná Topka, nezapomenutelný hotel Constance Belle Mare Plage na Mauriciu. Zde se nám také podařilo ocitnout na zajímavém hinduistickém festivalu. A samozřejmě velký dík patří i ferit a Evičce, kteří se nám věnovali během celého pobytu a s podporou kanceláře dokonce dokázali sehnat nový let jiné společnosti, když náš komplet zrušily - zážitek navíc. Takže vaše průvodce hodnotím na 1000000%.Děkujeme ještě jednou! S pozdravem Veronika a Marie

Čti více
Těšit se můžete na opravdový ráj na Zemi

Dovolená s Vaší cestovkou jednoduše úžasná

Dobrý den.
Před týdnem jsme se vrátili ze zájezdu Vanilkové ostrovy. Stejně jako loni (Keňa a Tanzánie) byla dovolená s Vaší cestovkou jednoduše úžasná. Žádné zmatky, čekaní někde na něco, organizace neměla chybu. To vše podtrhla osobnost naší slečny průvodkyně Adriany Molnárové. Zapadla k nám, jako bychom se znali roky. Nevím co by se dalo během našeho zájezdu udělat lépe, nebo ona měla dělat jinak. Děkujeme.

Ruda a Petra Peštovi

Čti více

Madagaskar – ostrov lemurů

Kolébka lidstva je Východní Afrika, kde se našly nejstarší kosti člověka. Ale lidstvo to při osídlování Madagaskaru vzalo trošku oklikou. První lidé sem přišli až z daleké Asie, z ostrova Borneo, ke kterým se později přidali i lidé z Afriky. Vznikl tak zajímavý mix lidí s ještě zajímavějšími tradicemi, které nikde jinde ve světě nenajdete. Stejně nikde jinde nenajdete lemury, v podstatě primáty, kteří jsou našimi prapředky. Pokud se člověk vyvinul z opice, tak opice se vyvinuly z lemurů. Lemuři žili i v pevninské Africe, ale tam vyhynuli. Nebýt Madagaskaru, tak si dnes lemura prohlédnete jako nějakou dinosauří fosilii. Naštěstí tomu tak není a dnes zde můžeme potkat přes sto druhů těchto zajímavých, endemických tvorů. Nejen, že je tady uvidíte skákat po stromech nebo některé jedince hopkat kolem nás po dvou... často skončí doslova i na našich ramenou a hlavách. Těžko říct, kdo si tu koho více obhlíží. A někteří se k nám velmi rádi připojují i na pikniku v přírodě.

Čti více

Výhledy na Réunion

Rivière des Remparts je řeka na ostrově Réunion v Indickém oceánu, prochází městem Saint-Joseph, teče ze severu na jih v hlubokém údolí, které se zrodilo před více než 250 000 lety; vznik tohoto údolí je spojený s vulkanickou činností ostrova Réunion. Eroze a déšť pak provedli svou práci, prohlubovaly a tvarovaly tento jedinečný a výjimečný kaňon v průběhu času. Řeka Remparts je dlouhá 23km a je ohraničena hradbami až do výšky 1 000 metrů; je nepochybně impozantním místem; my s CK SEN můžeme objevovat toto místo a jeho krásné panorama z vyhlídky Nez de Boeuf. Vesnička Roche Plate, která je viditelná z vyhlídky, je izolovanou vesnicí, která v roce 1965 po sesuvech půdy téměř zmizela. Sesuv půdy obrátil krajinu a život doliny vzhůru nohama, což způsobilo odchod obyvatel vesnice. Nadále je však přístupná a obyvatelé se sem mohou dostat pouze pěší turistikou; dnes je mnohem méně obydlená než předtím, ale návštěvníkům stále nabízí pohostinnost a autentičnost. Pokud jde o údolí, jeho dno bylo pokryto lávou vyvrženou během erupce kráteru Commerson, asi před 2000 lety. Proudy jsou stále zřetelně rozlišitelné v horní části údolí, řeka je od té doby podzemní, prochází lávovými tunely a je viditelná pouze v období dešťů.

Čti více

Ty největší a nejstarší želvy

Želvy jsou podle mě ulítlý živočichové, stejně tak i dlouhokrké žirafy, kde si příroda jednoduše řekla, že zkusí něco velmi netypického, takže téhle natáhnu krk a tuhle třeba strčím do pancíře, kde bude bydlet. A ať ještě působí jako stará, nemotorná tetička s roztomilou hlavou E. T. mimozemšťana. Ne, nevysmívám se jim. Právě naopak. Už jako malý jsem se staral o želvu a obdivoval, o jakého jedinečného a zajímavého tvora naší planety se jedná. Želv existuje ve světě až okolo 300 druhů. Takovým největším dělením jsou vodní a suchozemské, základní rozdíl mezi nimi snad netřeba vysvětlovat. Zde na exotických Vanilkových ostrovech v Indickém oceánu se lze setkat s oběma typy želv. V oceánu mohou kolem vás plavat krásné, velké karety - je jich zde celkem dost. No a na pevnině si kolem vás mohou vykračovat nebo je můžete doslova krmit z ruky - želvy obrovské. Můžete je vidět například i na Mauriciu, ale nejtypičtější jsou pro ně Seychely. Jde o největší a nejstarší suchozemské želvy naší planety! A mnoho lidí, zejména ti nejmenší, si tyto stoleté tetičky, které se k vám pomalým krokem a úsměvem vydají pro trochu listů, opravdu zamilují. Proč tedy právě ty ze Seychel jsou označovány momentálně za ty úplně nej? Hlavně díky Esmeraldě - staré želvě ze Seychel, která se svými zhruba 170 lety a váhou 304 kg je aktuálně tou největší suchozemskou želvou naší planety! A spolu s Jonathanem (také želva obrovská), kterého, jak kdysi Napoleona, odvezli na ostrov sv. Helena, i těmi zcela nejstaršími!

Čti více

Nejkrásnější pláž Praslin

Palmový ostrov, i takto prý někdy býval pojmenován čarokrásný ostrov Praslin. Když sem v roce 1744 dorazil francouzský průzkumník Lazare Picault, první co uviděl, byly velké plochy palmových lesů na ostrově, i díky tomu mohli ostrov využívat piráti a arabští obchodníci jako úkryt v Indickém oceánu. V roce 1768 byl přejmenován na Praslin na počest francouzského diplomata Césara Gabriela de Choiseula, duc de Praslin. Na Praslinu nás čekala zhruba hodinka cesty naší soukromou lodí, překonali jsme vzdálenost 44 kilometrů a užívali jsme si krásnou plavbu. Praslin je mimo jiné po Mahé druhým hlavním ostrovem na Seychelách. Oproti Mahé je mnohem klidnější, méně osídlený, a je zde více cítit prázdninová pohoda a nefalšovaná pohostinnost místních obyvatel. Prošli jsme ostrov křížem krážem až na severozápadní cíp ostrova, abychom se dostali na pláž Anse Lazio, která je každoročně zařazena mezi nejúžasnější pláže na světě podle turistického průvodce TripAdvisor a Lonely Planet. Dokonalost sama o sobě, všude kam jsme se podívali, jemná písečná pláž lemující stromy Takamaka a žulovými balvany na každém konci. Nic nás netrápilo a jediné na co jsme si na tomto ostrově museli dávat pozor, bylo to, aby nás nespálilo horké africké slunce. Zatímco v Čechách sněžilo, my jsme si užívali akorát tak sněhobílého písku na nejkrásnějších plážích světa.

Čti více

Tradiční pěstování čaje na Mauriciu

Bois Chéri je malá vesnička na jihu Mauricia, která se zabývá dlouholetou tradicí pěstování čaje: na rozloze 250 hektarů se nacházejí rozsáhlé čajové plantáže. V areálu se nachází továrna, která dnes funguje jako muzeum a také čajovna, odkud je krásný výhled, a již tradičně se zde konají ochutnávky čaje, které jsou rozhodně zážitkem. Mauriciu nikdy nechyběla vášeň pro výrobu a zpracování čaje. Historie čaje na Mauriciu sahá do roku 1892, první semena čaje sem byla přivezena ze Srí Lanky (Cejlon). Nejoblíbenější čaj je právě vanilkový, který vás překvapí svou jemností; vanilka, která se používá, je buď z Mauricia nebo z Madagaskaru. V současnosti na Mauriciu existují tři hlavní výrobci čaje: Chartreuse, Bois Chéri a Corson. Na Mauriciu se čaj pěstuje na úrodných vysokých plošinách, kde jsou klimatické podmínky ideální pro pěstování čaje vyšší kvality. Je známo, že se čaj pěstuje v souladu s životním prostředím a bez používání pesticidů. Ročně všichni producenti čaje nasbírají okolo 6700 tun čajových listů, ze kterých se vyprodukuje 1200 tun čaje: to je jen zlomek světové produkce čaje. V průběhu let byly Mauricijsští výrobci čaje inovativní a vyvinuli jedinečné odrůdy čaje. V současnosti vyrábí čajový průmysl na Mauriciu více než 20 druhů čaje, kokosový čaj, citronový čaj, karamelový čaj, čaj z kardamonu, čaj z citronové trávy, exotický ovocný čaj a ledový čaj. Právě čaj Bois Cheri z Mauricia se považuje v zahraničí za luxusní výrobek a my z CK SEN si ho odnášíme na památku domů. Vanilkový čaj si můžete koupit dokonce i na letišti na cestě domů.

Čti více

Hinduistický festival v Africe

Hinduismus k Africe nepatří. Nad severem tohoto, pro nás možná nejexotičtějšího kontinentu se dominantně tyčí půlměsíc islámu, který se postupně v oblasti Sahelu (spodní okraj Sahary) setkává s křesťanským křížem a ten už pak směrem na jih přebírá hlavní slovo. K tomu ještě mix místních, starých, takzvaných animistických, afrických náboženství, kde se klade důraz na přírodu a uctívání předků. Ale přece jen, je tu jeden stát Afriky, který je převážně hinduistický - hlásí se k němu až více než polovina obyvatelstva. Hinduistických chrámů a dekorací je zde (ve srovnání se symboly jiných světových náboženství) jednoznačně nejvíce a setkáváte se s tímto indickým náboženstvím snad na každém rohu! Hinduistickým státem Afriky je Mauricius. Ostrovní stát v Indickém oceánu, který svými lagunami a nádhernými resorty láká rekreanty z celého světa. Jak se sem ten hinduismus dostal? Množstvím přivezených Indů, které zde Evropani kdysi potřebovali jako levnou a vhodnou pracovní sílu na obrábění jejich plantáží… Díky tomu jsou tu dnes Indové místní nejsilnější komunitou a hinduismus tím nejsilnějším náboženstvím. A právě teď, v druhé polovině února, zde oslavují svůj důležitý svátek a festival - jeden z největších hinduistických festivalů v Africe - Maha Šivaratri (Shivaratri). Svátek věnovaný jednomu z nejdůležitějších bohů hinduismu - Šivovi. Připomínka jeho manželství s bohyní Parvati. Den, kdy podle hinduistů Šiva tančí svůj nebeský tanec. Kdy se připomíná vítězství nad temnotou ve světě i v osobním životě. Tento svátek se koná na místním posvátném místě (můžeme říci, že pro hinduisty nejposvátnějším místě v rámci Afriky) - jezeře Ganga Talao (nebo Grand Bassin), které je pro hinduisty propojené s posvátnou Gangou. Samozřejmě, toto místo nemůžeme vynechat - osobně ho považuji za topku, to nejzajímavější místo v rámci poznávání Mauricia. A ještě obzvlášť, když je tu tento svátek! Tehdy poutníci z celého ostrova, převážně v bílém oblečení, přicházejí pěšky sem k tomuto jezeru. Mnozí z nich s sebou doslova na ramenou nesou velké, přenosné oltáříky s podobiznami hinduistických bohů či například svastiky - posvátné symboly hinduismu, symboly boha Brahmy, harmonie i rovnováhy. Tyto pestrobarevné, přenosné oltáře si lidé připravovali měsíce. Někteří tu s nimi putují pěšky i dva dny. Cestou sem obcházíme i několik stánků, kde poutníkům zdarma podávají vodu i jídlo. Dají i nám, přestože sebou neneseme takový těžký oltář. Někdy nám tento průvod barevných oltářů připomíná spíše nějaký barevný karneval z Ria, a fotoaparát nikoho z nás nemůže zůstat v pouzdře. A tak si spolu s poutníky vychutnáváme cestu i samotné posvátné jezero Ganga Talao v době, kdy se zde sjíždějí hinduisté z celého ostrova a koná se zde jeden z největších hinduistických festivalů, jaký se vám v Africe může podařit navštívit!

Čti více

Sedm barev Země

Sedm barev – tolik jich napočítáte v dunách v Chamareli. Tyto duny jsou opředeny mnohými tajemstvími a nikdo opravdu neví, odkud se tu vzaly, překvapí nás uprostřed tropických hor. Modrá se zde střídá s fialovou, která zase přechází do červena, a nikdo pořádně neví, jaký má tento magický přírodní jev původ. Autobus nás převeze úzkými serpentinami, cestou míjíme několik plantáží s kávovníky, bobule se pomalu zabarvují do červena, a my zastavíme na chvíli, abychom si je vyfotili; už samotná cesta je zajímavá, lemují ji palmy olejnaté, z jejichž semen se lisuje palmový olej. Postupně se blížíme, jakmile spatříme tento skvost, víme, že jde o nejbarevnější zážitek dne. Barvy mají na svědomí dva hlavní prvky – železo a hliník. Díky nim se ve vyvřelých horninách vytvořily červené, antracitové, modré a fialové odstíny. Čedič formovaný z výlevů lávy, které se vyskytly během přechodného období před 3 až 1,7 miliony let, zvětraly horkými a vlhkými podmínkami a změnily se na tyto duny. Oxid železitý obarvil písek odstíny od červené po hnědou, zatímco oxid hlinitý vytvořil odstíny od modré po fialovo-modrou. Důsledné oddělení různých pásů barevného písku se dá vysvětlit tím, že částice železa a hliníku mají na sebe přirozený odpuzující účinek. Chamarel představuje miliony let přírodní historie, geologie a vývoje. Popsat tento skvost slovy "vulkanická vyvřelina" je jako mluvit o Moně Lise jako o omalovánkách. Hned vedle sedmi barevných dun jsou želvy zvané Toto, Tizean, Rosette, Nini, Tizom a Tifam – oblíbené mezi dětmi všech věkových skupin! Tento druh, původem z Aldabry na Seychelách, může dosáhnout délky až 1 m při průměrné délce života více než 150 let, my jsme je vyrušili právě v období páření, které trvá od února do května. Nakladou najednou devět až pětadvacet vajec, která zahrabou do třiceti centimetrů hluboké jámy. V areálu je i kavárna, obchůdek se suvenýry a toalety, každý zde najde něco pro sebe. Nedaleko Geoparku je nejvyšší vodopád na Mauriciu, který se vrhá z výšky 90 metrů. Působivý zvuk padající vody a neuvěřitelný výhled na vodopád shora splynou s nezapomenutelným zážitkem. Chamarel rozhodně stojí za návštěvu.

Čti více

Objevili jsme měsíční krajinu v Indickém oceánu

Deset ... devět ... osm ... sedm ... šest ... pět ... čtyři ... tři ... dva ... jeden a teď všichni otevřete oči: autobusem se ozývá nadšení, to je tedy nádhera. Lokální průvodce nás už vítá na měsíci. Trasa, která vede k Piton de la Fournaise (jedna z nejaktivnějších sopek na světě), prochází měsíční krajinou. Plaine des Sables je rozlehlá, větrem bičovaná planina tvořená sopečným popelem. Země vypadá opravdu jako kdybyste se nacházeli na měsíci, mohla by se stát skvělým místem k natáčení dalšího dílu filmu Mad Max. Z Pas des Sables potom cesta klesá dolů na planinu a mění se v prašnou cestu, kde na každém kroku číhají výmoly, pak pokračuje vzhůru k Pas de Bellecombe (2311 mnm), odsud se nám naskytne výhled na sopku a okraj jejího vnějšího kráteru nazývaného i Enclos Fouqué. Nás však zaujalo hlavně úchvatné panorama: poušť s načervenalými odrazy, stejně jako povrch měsíce. Moře oblaků ohraničuje oba konce, na severu a na jihu, zdá se, že několik kilometrů před námi není nic pouze suchá pláň, místo mezi nebem a zemí. Skály a sopečný písek nabývají různé barvy v závislosti na slunečním záření. Někdy zahaleno mlhou, jindy ozářené sluncem, je to neustále se měnící podívaná, která nás stále dokáže překvapit.

Čti více

Antananarivo

Antananarivo neboli zkráceně „Tana“ je hlavním a největším městem Madagaskaru a nachází se v centrální části ostrova. Město leží v nadmořské výšce 1 300 metrů, díky čemuž zde celoročně panuje příjemné klima. Město je protkané sítí vodních kanálů a rýžových polí. Jednou z nejvyhledávanějších zdejších atraktivit jsou trhy Zoma, kde lze zakoupit řadu zajímavých produktů malgašské lidové tvorby. Centrem dění je živá Avenue de l’Indépendance lemovaná domky v koloniálním stylu. Dalším oblíbeným turistickým místem jsou ruiny královského paláce Rova s vyhlídkou, která nabízí velice pěkný pohled na hlavní město.

Čti více

Vallée de Mai

V srdci ostrova Praslin se zachoval přírodní palmový les téměř v původním stavu. Přírodní rezervace Vallée de Mai se rozprostírá na ploše 20 ha, což z ní dělá nejmenší lokalitu světového přírodního dědictví UNESCO. Pro toto chráněné území je charakteristický výskyt endemické palmy Lodoicea seychelská, která má největší semeno ze všech rostlin na světě (v jednom ořechu, který váží až 40 kg, jsou 3 plody). Všechny stromy této palmy jsou evidovány a chráněny zákonem. Kromě ní zde najdete i jedinečného zástupce ptačí říše – papouška černého.

Čti více

Victoria

Hlavní město Seychelských ostrovů bylo založeno jako sídlo britské koloniální vlády, proto se není čemu divit, že dominantou města je Clock Tower, tedy hodinová věž, která je zmenšeninou londýnského Big Benu. Najdete je v centru, přímo uprostřed křižovatky dvou hlavních silnic. Kousek odsud stojí nejstarší seychelský kostel – St. Paul’s cathedral. Je však dost pravděpodobné, že vás mnohem více zaujme pestrobarevný hinduistický chrám Arul Mihu Navasakthi Vinayagar Temple, který byl postaven v roce 1992 a pojmenován byl podle Lorda Vinayagara, hinduistického boha ochrany a prosperity. Milovníci historie jistě neodolají návštěvě dvou muzeí – první je zaměřeno na dějiny národa, druhé na přírodní bohatství. Za návštěvu určitě stojí i zdejší botanická zahrada. Spatříte palmovou alej, ohradu se želvami, prales s hnízdícími netopýry, dům plný orchidejí, jezírko s vodními rostlinami a několik dalších druhů ovocných či endemických stromů.

Čti více

Port Louis

Na severozápadě Mauricia se rozkládá živé město, které je zároveň metropolí ostrova. Port Louis bylo založené v roce 1735 a prolíná se v něm nejen historie ale také moderna. Jedinečná atmosféra tamějších ulic a uliček vás dozajista nadchne. Svou prohlídku můžete zahájit například u populárního nákupního centra Caudan Waterfront, které se nachází u přístavu. Odtud se vydejte třeba krásnou alejí lemovanou obřími palmami k Place d

Čti více

Pamplemousses Botanical Garden

Botanická zahrada Pamplemousses je známá na Mauriciu také jako Botanická zahrada Sira Seewoosagura Ramgoolama a patří mezi nejnavštěvovanější místa na ostrově. Nachází se asi čtvrt hodiny jízdy automobilem od Port Louis a její stáří je odhadováno na více jak 300 let! Na tomto místě budou ve svém živlu zejména milovníci přírody. Zahrada totiž představuje domov jedinečné flory i fauny. Obdivovat zde můžete mnoho endemických a původních druhů rostlin. Pozadu však nezůstávají ani zvířata – spatřit lze v místě třeba nespočet ptáků, jelenů a želv. Unikátem je pak v botanické zahradě zcela určitě strom Talipot, který kvete jen každých 30 až 80 let a poté uhyne. Na své si ovšem přijdou i fotografové – pohádkové jezírko s obřími lekníny je nepřehlédnutelné. A až se do sytosti pokocháte přírodními krásami, vydejte se ještě na výlet do nedaleké vesnice Pamplemousses, kde stojí za prohlídku nejstarší kostel na ostrově zasvěcený svatému Františku z Assisi. 

Čti více

Grand Bay (Grand Baie)

Asi 25 kilometrů severně od Port Louis se nachází přímořská vesnice Grand Bay (Grand Baie), která je rovněž velmi oblíbeným turistickým centrem. Na tomto místě totiž najdete jedny z nejlepších hotelů na Mauriciu a také skvělá nákupní centra, řemeslné trhy, restaurace či dechberoucí pláže. Krom jiného to v Grand Bay žije ve dne v noci – vesnice hostí i jedny z nejlepších barů a klubů na ostrově. V kteroukoliv hodinu si zde tedy užijete zábavy do sytosti. Vodních aktivit nabízí vesnice také nespočet – můžete zde provozovat windsurfing, vodní lyžování anebo si užívat plachtění. Výtečné jsou také výlety lodí za hlubinným rybolovem či na okolní ostrovy, tj. například Round Island, Flat Island a Gunners

Čti více

Flic en Flac

Kdysi to bývala malá rybářská vesnice, s časem se z ní však vyvinula velmi oblíbená turistická oblast na Mauriciu – drží si přední příčky společně s Grand Bay. Populární letovisko Flic en Flac najdete na západním pobřeží Mauricia, přibližně 15 km od Port Louis. Už na první pohled vás osloví klidným prostředím pro relaxaci, četnými vodními chrliči pro osvěžení, překrásnými plážemi s bílým pískem a okouzlujícími modrými lagunami. Nejdelší osmikilometrová pláž přímo svádí k romantickým procházkám, vodním sportům, opalování i odpočinku. Příjemný stín pak poskytují stromy zvané přesličníky, které pláž lemují. V okolí Flic en Flac si na své přijdou ovšem i milovníci pěší turistiky – tamější stezky vedou až na vrchol hory Corps de Garde. A zahrát si v letovisku můžete krom jiného i golf (skvělý je Tamarina Golf Club), ochutnat výtečné pouliční jídlo, nebo si užít zábavu s dětmi na plážovém hřišti. 

Čti více

Národní park Black River Gorges

Black River Gorges je nejen národním parkem, ale i největším chráněným lesem na jihozápadě Mauricia. Svým návštěvníkům nabízí více než 50 kilometrů nádherných a někdy také náročných tras ke zdolání. Jakmile se ponoříte do této panenské zeleně, můžete obdivovat více než 300 druhů kvetoucích rostlin anebo 9 druhů ptáků, mezi nimiž je nejvzácnějším především holub růžový. K vidění je toho však v Black River Gorges daleko více – zavítejte ku příkladu k vodopádům Alexandra, k širokým kaňonům, nedotčeným řekám a pohlédněte na dramaticky vyhlížející pohoří. Výjimečná je tato přírodní rezervace také tím, že ukrývá 2 % vzácných původních lesů Mauricia. 

Čti více

Le Morne Brabant

Le Morne Brabant je majestátní čedičová hora, jejíž vrchol sahá až k 556 metrům nad mořem. Pro ostrovany má velký význam a zapsána je krom jiného i ve světovém dědictví UNESCO. S horou se však pojí i nepříliš pozitivní minulost související s otroctvím. Kdysi dávno totiž poskytovala úkryt pro řadu otroků. Každého návštěvníka a nadšence do pěší turistiky pak jednoznačně osloví působivá 3,5kilometrová stezka Le Morne Brabant vedoucí bujnou vegetací s převahou exotických rostlin. Samotná túra může trvat 3 až 4 hodiny – doporučuje se ji absolvovat s průvodcem (díky tomu se dostanete i k druhé části hory, která není běžně dostupná). 

Čti více

Ganga Talao (Grand Bassin)

Ganga Talao běžné známé také jako Grand Bassin je kráterové jezero nacházející se asi 550 metrů nad mořem. Najdete jej v hornaté jihozápadní čtvrti Savanne. Každého návštěvníka jako první zaujme chrám na pobřeží se sbírkou malých svatyní, které jsou zasvěcené Pánu Šivovi a dalším bohům. Lidé sem chodí především za relaxací, modlitbami a procházkami přírodou, v níž mimo jiné snadno potkají dovádivé opice. Jezero je jinak hluboké zhruba 18 metrů a žijí v něm zejména úhoři. Rybařit je zde ale přísně zakázáno, neboť se jedná o posvátné místo. U Grand Bassin se také každoročně koná jeden z nejvýznamnějších hinduistických festivalů na Mauriciu, tj. Maha Shivaratri. Pro ostrovany/hinduisty je velmi významný z historického hlediska – je totiž také připomínkou neblahých „pracovních“ podmínek někdejších indických dělníků, kteří byli Brity přivezeni na ostrov za příslibem lepšího života. V místě si pak nelze nevšimnout ani 33 metrů vysoké sochy Pána Šivy, která je na Mauriciu nejvyšší. 

Čti více

Chamarel Seven Colored Earth Geopark

Poblíž vesnice Chamarel na jihozápadě ostrova Mauricius se ukrývá výjimečný přírodní skvost, který vám poskytne silný surrealistický zážitek. V místním geoparku se totiž nachází 15 metrů vysoké duny zbarvené do červeného, hnědého, modrého, fialového (světle a tmavě), zeleného a žlutého odstínu. Jedná se jednoznačně o nejfotografovanější a nejnavštěvovanější oblast na ostrově. Tak si sem zajeďte a také se obohaťte jedinečným snímkem pestrobarevného písku. Barevnými dunami je možné se kochat pouze z vyhlídkových míst, neboť nyní jsou chráněny dřevěným plotem (dříve mohli návštěvníci po dunách chodit). 

Čti více

Vodopády Tamarin

Nedaleko malé rybářské vesnice Henrietta na západě Mauricia můžete obdivovat jedny z nejvyšších ostrovních vodopádů. Ostatně, vodopády Tamarin jsou obecně i jedny z nejmalebnějších na světě. Mezi lidmi jsou známé sedmi kaskádami, ve skutečnosti jich je ale v místě celkem 13. Voda se tu řítí z neuvěřitelné výšky 275 metrů a překonává několik kamenných schodů. Poté se plynule vlévá do jezera na úpatí. Pokud nejste zkušenými pěšími turisty, určitě je doporučováno absolvování stezky k vodopádům s průvodcem. Trasa je totiž celkem náročná. Přidanou hodnotou tohoto překrásného místa je pak i to, že se zde můžete koupat, anebo se nechat masírovat proudy vody!

Čti více

Ostrov Ile Aux Cerfs

Poblíž východního pobřeží Mauricia v okrese Flacq leží Ile Aux Cerfs známý také jako „Jelení ostrov“. Toto místo je proslulé nejkrásnějšími plážemi světa, dechberoucí lagunou i četnými možnostmi volnočasových aktivit. Z Mauricia se na malebný ostrov dostanete snadno katamaránem, jachtou nebo během pár minut motorovým člunem. Na své si pak v této pohádkové oáze přijdou milovníci šnorchlování – Ile Aux Cerfs s korálovým útesem a pestrým podmořským životem je doslova rájem pro tuto vodní aktivitu. Mezi další možnosti vyžití však patří i hraní golfu (k dispozici je 18jamkové hřiště), parasailing nebo vodní lyžování!

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.







Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.