- jediná cesta svého druhu
- exkluzivní gurmánské zážitky ve vybraných restauracích
- jiný pohled na americkou kulturu
- vyrovnaný mix kultury, přírody, zábavy a památek
Tel.: 224 250 138, 608 482 877 | Email: cksen@cksen.cz
Občanům SR i ČR, kteří k 1. březnu 2011 pobývali v Iráku, Íránu, Jemenu, Libyi, Somálsku Sýrii nebo Súdánu, respektive po 1. březnu 2011 navštívili Irák, Írán, Jemen, Libyi, Somálsko, Sýrii bude autorizace ESTA zamítnuta.
Také občanům ČR i SR, kteří navštívili Kubu v období od 12.1. 2021 až dodnes bude platná cestovní autorizace (ESTA) rovněž zamítnuta a musí si požádat o vízum na ambasádě USA v Praze/Bratislavě.
EVROPA – MONTERAL
Odlet z Evropy do Kanady. Po příletu přesun z letiště v Montrealu do hotelu. Odpočinek po cestě a aklimatizace na časový posun.
MONTREAL – QUEBEC CITY – MONTREAL
Celodenní výlet do Quebec city. Ráno začneme přírodou. Projdeme se po visutém mostě přes nejvyšší vodopády v provincii Québec, Chute Montmorency. Nejsou tak mohutné jako Niagara, ale mají své kouzlo. Kolem Citadely, vojenského opevnění z dob britské nadvlády, se dostaneme na promenádu ve starém, horním městě. Zde stojíme před Château Frontenac, jedním z nejfotografovanějších hotelů na světě. Pomalu z horního města přejdeme do dolního města, kde nás čeká Place Royale s malým kostelíkem Notre Dame des Victoires z konce 17. století. V restauraci U bláznivého prasátka si dáme geniální francouzskou cibulovou polévku a ty nejlepší vepřová žebírka na světě. Žebírka jsou jemně zauzené a dopečené v javorovém sirupu, nic tradičnější v Kanadě nenajdete.
MONTREAL
Centrum města Montreal se skládá ze tří částí. Staré město, nové město a město podzemní. Ve starém městě se dochovalo několik pěkných historických budov. Většina z nich se nachází mezi radnicí a náměstím Place d`Armes. Z nábřeží přístavu, které se mění na oddechovou zónu, je pohled na zajímavý architektonický počin. Habitat 67 byl navržen a postaven jako součást veletrhu Expo 67. Nové město je také zajímavé z architektonického hlediska. Snoubí se zde staré s novým, vysoké s nízkým. Zde naleznete náměstí celoročně připravené na festivaly a koncerty, obchodní ulici se zbožím ze všech odvětví a restaurace a bary. Někde mezi starým a novým městem je Chinatown. Nové město není ale všechno, co se zde nachází. Montreal je známý svými studenými zimami. Běžně zde teplota klesá na -35 ° C a tehdy nechcete chodit po venku. Proto je zde vybudováno nejrozsáhlejší podzemní město na světě. Více než 30 km podzemního systému propojuje budovy a nákupní centra na povrchu. My se samozřejmě projedeme i touto částí města. Podíváme se na Olympijský komplex z roku 1976. Den zakončíme v jedné z výborných restaurací, ať už na steaku nebo na jiné dobrotě.
MONTREAL – OTTAWA
Hned po snídani se vydáme na vyhlídku na město, na kopec, který dal městu jméno. Nedaleko je Oratorium sv. Josefa, největší kanadský kostel. Uvnitř uvidíte, co jste ještě pravděpodobně neviděli v žádném jiném. OTTAWA. Podíváme se na město z Peace Tower. Z parlamentního vršku se kolem systému plavebních komor na Rideau kanálu dostaneme k Château Laurier, národní galerii se známou sochou Mamana, k jedinečnému dřevěnému kostelu Notre Dame až na Byward market, místo původního starého města a chudinské čtvrti staré Ottawy.
OTTAWA – TORONTO
Dnes nás čeká největší město Kanady a čtvrté největší město severní Ameriky – TORONTO. Centrum připomíná malý New York. Dnes máme ale v plánu vyvézt se na nejvyšší věž západní polokoule. CN Tower má horní vyhlídku ve výšce 447 m a momentálně je to páté nejvyšší místo, kam se dostanete na vyhlídku. Dáme si dobrou večeři v Distillery district, nebo v Barberian`s steak house?
TORONTO – NIAGARSKÉ VODOPÁDY
NIAGARSKÉ VODOPÁDY – LETIŠTĚ TORONTO – NEW YORK
Dnes přeletíme kanadské hranice do USA. Přistáváme ve městě, které nikdy nespí, v New Yorku. Hned od začátku se staneme součástí tohoto živého organismu. Po odbavení budeme mít ještě možnost poznat večerní New York, například pulzující náměstí Times Square, známé jako pupek světa. Je plné lidí ve dne i v noci. Půjdete si užívat atmosféru města či dáte přednost nejkrásnějším výhledům z Empire State Building.
Poznámka: Klienti, kteří si zájezd zakoupili po 3.5.2024 se tento den zájezdu přesunou z Niagar na letiště v Torontu/Buffalu, zhruba 1,5 hodiny cesty autem a přeletí krátkým 1,5 hodinovým letem do New Yorku. Klienti, kteří si zájezd zakoupili před 3.5.2024, se přesunou soukromým autobusem z Niagar do New Yorku. Jedná se o celodenní přesun se SEN průvodcem, kde ujedete 650 km za zhruba 8 hodin.
NEW YORK
NEW YORK
NEW YORK – WASHINGTON
WASHINGTON D.C.
WASHINTON – EVROPA
Poslední chvíle strávené v hlavním městě USA, sbalit nakoupené věci a odjíždíme na letiště, odkud odletíme přes Atlantický oceán zpět do Evropy.
EVROPA
Přílet domů.
Časový posun mám hravě za sebou, a tak chci napsat o krásném zájezdu, který jsme právě absolvovali. Rozhodli jsme se pro východní pobřeží severní ameriky z Quebecu do Miami. Naše cesta se začala Francií "šmrcnutým" Quebecem. Malebné městečko, na okraji jehož nás překvapil 86 m vodopád. Pak zelení propletený Montreal s najšikmější věží na světě, která je součástí olympijského areálu s nádhernou vyhlídkou na městem. Následovala Ottawa s honosnou budovou parlamentu. Nesmím samozřejmě zapomenout na krásné vesničky mezi městy a obchůdek Amišů. No a je tu Toronto. Sín slávy NHL, výborný market, super pivko a fantasticky výhled z 533 metrů vysoké věže, ze které jsme měli toto krásné město jako na dlani. Přichází nejkrásnější tečka za kanadskou krajinou a to majestátní Niagarské vodopády. Ten pohled vidět je na vlastní oči, byl ohromující. Další naše zastávka je velké jablko NY. Tři intenzivní dny v tomto městě "které nikdy nespí" jsme si opravdu užili. Cesta pokračuje s malou přestávkou ve Philadelfii do Washingtonu. Všechny silnice ve středu města jsou uzavřeny, ale ne kvůli naší návštěvě, ale kvůli návštěvě Papeže Františka, takže o další intenzivní zážitek navíc. Odlétáme do Orlanda, které je charakteristické svými fantastickými zábavnými parky, samozřejmě jeden zlákal i nás. Bereme auto z půjčovny a přes West Palm Beach, praporek ve vesmírném středisku NASA a prohlídce Everglades s aligátory na vznášedlech, přicházíme do slunného a horkého Miami. Zde si vydechneme a poslední 3 dny "vegetu" na úžasných plážích Miami. Byla to úžasná cesta plná intenzivních zážitků. Jsme opravdu nadšeni!!! Cesta byla úžasná, ale bez našeho fantastického průvodce a perfektního řidiče v jedné osobě Erika Kondrce by to určitě nebylo to "pravé ořechové". Vždy usměvavý, s dobrou náladou a výbornými znalostmi se nám věnoval určitě i nad rámec svých průvodcovských povinnosti. Ještě jednou mu chceme poděkovat za nadšení z této cesty, které přenášel i na nás a doufáme, že při našich dalších cestách se SNEM, které plánujeme se naše cesty opět setkají.
Nataša
Byli jsme účastníky říjnového zájezdu Z Quebecu do Miami a zážitky, příhody, místa, která jsme díky Vám mohli navštívit nám zůstanou ve vzpomínkách na celý život.
Byli jsme velmi spokojeni a už teď jsem přesvědčen, že další náš dovolenkový výlet bude jen a jen s Vámi. Chceme poděkovat našemu průvodci Kamilovi, který nám opravdu ukázal vše tak úžasně a doplnil tolik zajímavostí, že do teď ukládáme informace :) Perfektní ubytování, super počasí, spousta zážitků. Děkujeme jste úžasní!!!
Obrovské poděkování bychom chtěli vyjádřit p. Michalovi Bruteničovi, který nás provázel Floridou. Je to profesionál s velkým P. Jeho doprovod, komentáře, zajímavé vyprávění až po výlet na Key West bylo pro nás fantazií. A přístup a ochota, s jakou nám pomohl dostat se na zápas NHL si velmi vážíme. Děkujeme. Michale jsi perfektní. Přijedeme za Tebou na Kubu :-) Děkujeme velmi pěkně CK SEN, že jste nám splnili sen vidět USA, plánujeme si prohlédnout USA západ a Kubu, takže když, tak jen a jen s Vámi.
Děkujeme
Igor Duhart a Erika Šanobová
Dobrý den vážení,
chtěla bych vám poděkovat za zážitkový výlet Z Quebecu do Miami s průvodcem Erikem Kondrcem (část cesty sl. Monika).
Velmi bych chtěla ocenit strukturu a program celého zájezdu, výborné naplánování bez zbytečných prostojů nebo honičky i přesto, že jsme měli náročný program a přejezdy. Celkově dobrá kombinace s tím, že v polovině byl volný program v NY, pak závěrečný oddych v Miami, což zpestřilo program a také odlehčilo nápor na cestovatelské zážitky.
Speciální a VELKOU POCHVALU chci vyjádřit průvodci ERIKOVI KONDRCOVI – správný člověk na správném místě. Jeho vysoce profesionální chování a vystupování, přístup k různorodým typům cestovatelů, nadšení pro práci, dokonalá organizace skupiny, přehled o všem kolem nás, znalosti k daným lokalitám a lidský přístup – prostě servis na 1 *****. Erik K. jako průvodce dokázal zajistit příjemnou atmosféru po celou dobu zájezdu a to, že cestování pro všechny účastníky bylo opravdu příjemným zážitkem, vyřešil jakékoliv požadavky, ochotně poradil a doporučil cokoliv jsme potřebovali. Erik dal celému výletu opravdovou pečeť kvality a garanci, že SEN je nejlepší cestovní kancelář v ČR
Mé poděkování patří také sl. Monice, která odřídila celou cestu z Kanady až do USA a byla skvělou informátorkou o zemích a místech, které jsme projeli. Je velmi příjemná a milá. Celkově bylo fajn mít 2 průvodce při takto organizovaném výletu. Děkuji.
Děkuji a jsem ráda, že mé zkušenosti s vámi i po 10 letech intenzivního cestování jsou stále na výbornou
Přeji vám hodně spokojených klientů, a hlavně správný výběr SKVĚLÝCH PRŮVODCŮ, kteří jsou opravdoví tvůrci cestovatelských zážitků!!!!
Ať se vám daří a brzy opět na výletu za poznáním.
Ing. Marcela Šimková
Přeji příjemný den paní Šárko, chci Vám velmi pěkně poděkovat za všechno úsilí a ochotu, kterou jste vynaložila při zajišťování našeho zájezdu Z Quebecu do Miami. Výlet je krásně vystaven a já velmi oceňuji umístění hotelů, které byly vždy v centru města. Zažili jsme nádherné chvíle, poznali jsme nová města, úchvatné přírodní krásy a to všechno s dokonalými profesionálními průvodci, ať už to byla Monika, na chvíli Marek a především Erik. Bylo nám jen líto, že zájezd až do Miami si nezakoupili v tomto termínu i jiní klienti, protože právě Florida byla třešničkou na dortu celého zájezdu, včetně odpočinku u teplého oceánu. Na Floridě jsme se setkali s předsedkyní Československého klubu, který sídlí v Miami, která je i poslankyní v místním zastupitelstvu a svým autem nás doprovázela v našem volném čase na místech, kde se běžný turista nedostane, bylo to úžasné. Znovu děkujeme celé cestovní kanceláři SEN za překrásné chvíle na americkém kontinentu.
Zuzana Čechová
Těsně před obědovou přestávku se zastavujeme u Bílého domu v hlavním městě USA – Washingtoně DC, a v tu chvíli slyšíme hrát velmi hlasitou popovou muziku. Vidíme skupinku asi sedmi lidí, jak tancují a drží nějaké tabule. Mezitím, jak se klienti fotí se zadní stranou bílého domu, se snažím vydedukovat, o co tu jde. ,,Čau, jak se máš?“ Jsme studenti amerických středních škol a tady děláme 24 hodinový non-stop protest po dobu 22 dní, abychom upozornili a připomenuli Kongresu, že mají hlasovat za DREAM Act.“ Volně bychom mohli DREAM ACT přeložit jako ,,snový zákon“, ale DREAM představuje akronym pro: Develepment, Relief, Education for Alien Minors – DREAM. Česky – rozvoj, právní pomoc, vzdělání pro nezdokumentovanou mládež. Ve zkratce jde o to, že děti nezdokumentovaných (nelegálních) migrantů mají dostat šanci na přechodný pobyt a nejdříve, po splnění dalších podmínek mohou dostat trvalý pobyt, což jim právě pomůže, při dosahování potřebného vzdělání. Tento právní předpis poprvé začal platit v srpnu 2001 a každých několik let, ho musejí změnit. A teď je právě ten čas, kdy by jej měli opět otevřít a znovu schválit. ALE... Někteří republikáni se rozhodli, že budou tento zákon ignorovat. A co se rozhodne udělat americká mládež, tzv. Millenial? (millenial - generace obyvatel narozených v 90tých letech a 00 tych letech nového století. Vytvoří na Facebooku živý přenos, tzv. Live stream a dělají ze sebe reportéry. Přinášejí svým podporovatelem aktuální on-line informace přímo z Bílého Domu. Nejvíce mě zaujala organizace. Studenti se mění po 6ti hodinách, ve skupinkách 4 - 6 lidí, přičemž jsou tam non-stop. Hudba hraje tišeji i v noci a živé vysílání jede pořád. Ptal jsem se, zda potřebují nějaké zvláštní povolení pro takový protest a zda vůbec je taková forma protestu před Bílým domem legální. Bylo mi řečeno, že povolení potřebovali, ale nebylo to nic náročného, aby jej získali. Tady můžeme vidět, že občanská společnost je tu o mnoho více vyvinutá jako u nás a mladí lidé se zajímají o dění kolem sebe a není jim to jedno! Kolemjdoucí zastavovali, ptali se, o co jde atd. Obávám se, jak by to dopadlo u nás ... : ) Mě nezbylo nic jiného, než jim popřát hodně štěstí a optimizmu. Doufám, že zákon projde a jejich kamarádi a rodinní příslušníci budou moci i nadále legálně zůstat v USA. Jinak, věděli jste o tom, že americké občanství můžete získat i bez toho, aby jste uměli anglicky? Podmínky jsou dvě: musíte mít nad 55 let – minimálně 15 let být na území USA. Celkem zajímavé, co myslíte?
Dá se říct, že New York má vlastní náboženství - nakupování. Byla jsem uchvácená tím množstvím a hlavně rozmanitostí nákupních center a obchůdků, které na ulicích jsou. Socha Svobody, muzikál na Broadwayi, Empire Stade Building, to jsou všechno budovy a místa, na která si člověk hned vzpomene, když někdo vysloví New York. Například Macy ́s. Tato budova má jedenáct pater a sídlí na Herald Square. Je to největší obchodní dům v New Yorku a koupíte tam absolutně všechno jako například kuchyňské nádobí, oblečení i kosmetiku. A co víc, jedná se o značkové zboží za velmi přívětivé ceny. Další klasikou, kterou jsem si nemohla nechat ujít, je outlet Century 21. Ráj pro shopaholiky. Vše o 70% levnější než v klasických buticích. Vzhledem k mé nakupovací nemoci stíhám také Soho. Naštěstí se nachází na Manhattanu, takže je to kousíček od památek i kavárniček a restaurací. Soho jsou spíše malinké obchůdky ale je jich tolik, že Vám stejně zaberou celý den.
Na druhý den jsem se rozhodla, že moje peněženka utrpěla už dost velkou ránu a tak jí dám větší oddech. Rozhodla jsem se projít si 5th Avenue. Slůvky ,,ach“ ,,páni“ ,,wow“ a podobných, jsem opravdu nešetřila. Všude kolem se na Vás smějí značky jako Louis Vuitton, Gucci, Versace atp. Už vůbec nemluvím o úseku mezi 34. a 59. ulicí, což je nejdražší obchodní zóna na světě. New York se spolu s Londýnem, Milánem a Paříží radí mezi centra světové módy. Stačí si jen sednout ke kávě na ulici a kochat se stylem Newyorčanů a Newyorčanek a jejich outfity, které nikde jinde neuvidíte. Prostě nádhera!
Při zmínce USA nebo New Yorku se mnohým z nás vybavila hlavně 46 metrů vysoká Socha Svobody, na kterou jsme se také těšili. Francouzský dar pro USA v roce 1886 není jen symbolem svobody a vzájemné pomoci a spolupráce těchto dvou zemí. Za Sochou Svobody jsme se vydali na ostrov Liberty Island trajektem. Hned vedle leží rovněž důležitý ostrov Ellis Island. Tento ostrov představoval vstupní bránu pro všechny imigranty přicházejících do USA na přelomu 19. a 20. století. Mezi nimi i téměř půl milionu Čechů a Slováků, kteří se vydali za vidinou lepšího života. Přestože jsme měli během našeho zájezdu dostatek času i pro tento program, počet návštěvníků je limitován, a lístky je lepší koupit předem. Návštěva obou ostrovů a jejich muzeí je v podstatě zdarma. Platí se jen za trajekt, který jede z jihu Manhattanu na Liberty Island, druhá zastávka je Ellis Island, a zpět na Manhattan. Přijíždí pravidelně ve 20-30 minutových intervalech, a tedy zda jsme vystoupili později i na Ellis Islandu je jen na vás. Pokud máte čas, určitě to doporučujeme. Lístek na trajekt je ideální koupit přes internet. Stojí 18 $ a lze si vybrat konkrétní den a hodinu. Přestože trajekt jezdí pravidelně jako kyvadlová doprava, a zpět je možné nastoupit na kterýkoliv, lístky jsou během největší sezóny často dávno vyprodané. Denně se dostane na ostrov se Sochou Svobody 20 000 návštěvníků. POZOR, nezahrnuje to automaticky přístup do vnitřku Sochy Svobody nebo do jejího podstavce. Při koupi lístků je dobré promyslet si, co přesně chce návštěvník vidět. Lístek do podstavce (včetně trajektu) stojí 19,25 $ a až úplně do koruny jen o pár dolarů víc. Rozdíl v ceně je zanedbatelný, což však může překazit plány je počet dostupných lístků. Do podstavce se denně dostane 4 000 lidí, do koruny už jen 500. Proto je potřeba si tuto návštěvu promyslet co nejdříve. Během letní sezóny jsou tyto možnosti vyprodány i 3 měsíce předem! Výstup do koruny také vyžaduje trochu fyzických schopností. Není tam vybudován výtah, a pro výhled musíte zvládnout 162 úzkých schodů. I kdybyste se přece jen do koruny nedostali, ostrov, výhled na Manhattan a blízký pohled na Sochu Svobody stojí za to.
New York, The City, Gotham city, Big Apple… New York známe pod hodně názvy. Je to město měst, šílené, páchnoucí, krásné, magické, rušné, otravné, fascinující… Je zde vše, jsou tu všichni a i když sem chodíte pravidelně, tak vás tu každé dva týdny překvapí něco nového. Budova, která zde byla před dvěma týdny? Pryč! Památník, který byl před měsícem v Battery parku? Pryč! Místo, kde byla před dvěma týdny jáma, jsou najednou vykopány základy a jde se stavět nová budova… Na místě, kde byla před týdny teprve díra a před 3 měsíci budova… New York nezná pomalé tempo. Všechno a všichni v New Yorku spěchají, utíkají a nemají čas. Čekání na semaforech na červenou když jste chodec a nejede auto? Zapomeňte! Nikdo zde nemá na čekání čas. Čas zde znamená peníze. A velké peníze. Jediné dvě věci, na které jsou Newyorčané ochotni čekat je v řadě na kávu v Starbucks a druhá, čekání ve frontách do restaurací a barů. Dostala se vaše restaurace do nějakého seznamu "TOP 10"? Pište si, že nejblíže 3 měsíce bude mít non-stop plno. Vůbec nevadí, že když obědváte, máte minimum životního prostoru a o 30 centimetrů dále jsou ústa neznámého chlapíka, který obědvá svůj steak… Vždyť přece tato restaurace byla v top 10 a tu musíš přece vyzkoušet, i když je dost možné, že vidíš do úst zcela neznámému člověku. Takto nějak by smýšlel Newyorčan, bažící po nových zkušenostech. Pojďte příště do New Yorku s námi a nechte si poradit. Mimochodem, včera jsme v metru potkali Slovenku, která emigrovala do New Yorku v '68 a odvyprávěla nám za 15 minut svůj životní příběh. Řekla nám, že stále pracuje a těší se ze života. Ať už pracovat musela nebo chtěla, ale určitě nás všech nabila newyorskou nezlomnou energií!
New York, který je odedávna právem přezdívané jako město, které nikdy nespí, Vás na první pohled ohromí svou energií. Spatříte nejslavnější místa z filmových pláten jako mrakodrap Empire State Building, skvostný Chrysler Building, Rockefellerovo Centrum s nezapomenutelným výhledem na Manhattan, Broadway plnou divadel, centrum světového obchodu Wall Street či majestátní Sochu svobody. Nevynecháte rovněž pulzující centrum Manhattanu, Times Square plné obchodů, restaurací a kaváren. Opačnou atmosféru naleznete v poklidném Central parku, který představuje zelenou oázu klidu uprostřed této tepající metropole.
Hlavní město Spojených států Washington DC je místem s vysokou koncentrací nejrůznější úřadů, vládních budov a především muzeí. Toto město, v němž nenajdete žádné výškové budovy, jež by převyšovali 88 metrů vysoký Capitol, zdobí množství pomníků a památníků, symbolizujících jednotlivé historické epochy USA. Projdete si celý National Mall od sídla amerického prezidenta, Bílého domu kolem Lincolnova památníku a Washingtonova monumentu až k nejhonosnější budově města a sídlu amerického Kongresu – Capitolu.
Miami je největším městem v jihovýchodní části slunné Floridy. Proslulou South Beach obklopenou pulzujícími nočními podniky si zamilujete. Slunce, jemný bílý písek, oceán, koktejly, hudba, tanec – to je ta pravá dovolená. Učaruje Vám zdejší největší sbírka architektury art deco na světě, jež je tvořena budovami z let 1923 – 1943. Nezapomeneme na procházku po downtownu s největší koncentrací mezinárodních bank v USA.
Niagarské vodopády tvoří přírodní hranici mezi Kanadou a Spojenými státy a patří mezi nejmohutnější vodopády na světě. Dosahují výšky 52 metrů a šířky 1200 metrů. Jsou tvořeny třemi navzájem oddělenými částmi: Horseshoe Falls na kanadské straně, American Falls a přilehlými Bridal Veil Falls na americké straně. Hřmící voda, duha, suvenýry. Niagary jsou jedna velká přírodní show.
Toronto představuje největší a nejnavštěvovanější kanadskou metropoli. Centrum města leží na břehu jezera Ontaria. Právě zde je nejdelší (14 km) sladkovodní písečná pláž. Dominantou je věž CN Tower o výšce 553 metrů, což z ní činí druhou nejvyšší volně stojící stavbu na světě. Odtud se můžete kochat výhledem do širokého okolí. Čeká na Vás mnoho atraktivit jako je impozantní nádražní budova Union Station se skvostným interiérem, hokejová síň slávy či Toronto Island, odkud se Vám naskytne nezapomenutelný pohled na celé panorama města.
Půlmilionové městečko v jediných starých hradbách severně od Mexika a jedno z nejstarších měst v Severní Americe vůbec. Zde se v roce 1759 rozhodlo o sporu mezi Angličany a Francouzi a atmosféra starých časů na Vás dýchá z každého koutu. Na území Irokézské osady Stadacona již v roce 1535 přistál francouzský mořeplavec Jaques Cartier, jehož původní obyvatelé navigovali do vesnice, v jejich jazyku "kanada" a dali tak jméno celé obrovské zemi. Návštěva starého města, opevněné citadely nebo nejfotografovanějšího hotelu Chateau Frontenac na útesu nad řekou Sv. Vavřince. Domácí na Vás jinak, než francouzsky nepromluví a Vy okamžitě podlehnete šarmu Quebecu.
Ottawa je hlavním městem Kanady a zároveň čtvrtým největším kanadským městem. Nachází se ve východní části provincie Ontario v Ottawském údolí. Ottawa je na první pohled klidné město s celkovým počtem přes 800 000 obyvatel. Městem protéká řeka Rideau, vedle níž se vine příjemná promenáda a můžete si právě zde ráno zaběhat. Řeka Ottawa rozděluje kanadské provincie Ontario a Quebec, anglický a francouzský svět. Sídlo parlamentu, nejvyššího soudu, premiéra, či guvernéra. Velkoryse navržené město, široké promenády, příjemné procházky a jedno z nejkvalitnějších muzeí v Kanadě, to vše zkusíme stihnout.
Montreal je druhé největší město v Kanadě po Torontu a největší město provincie Quebec. Nachází se na jihozápadě Quebecu, asi 270 km jihozápadně od města Quebec a 190 km východně od města Ottawa. Město leží na Montrealském ostrově, na soutoku řek Ottawa a řeky svatého Vavřince. Vítejte ve Francii na trošku jiný způsob! Město vyhrává ankety o nejkrásnější město na život. Prohlédneme si město z výhledu z kopce Mount Royal, navštívíme katedrálu Notre Dame, možná uvidíme i filmaře v akci. Místo jediných letních olympijských her Kanady a sídlo největšího kostela v Kanadě. Montreal nám však určitě nabídne ještě více!