Největší velbloudí trh na světě
sleva first minute až 22%

Saúdská Arábie XL komfortněji

Vyrážíme po unikátní cestě z Mekky do Mediny, jednou z nejuzavřenějších zemí světa, která se mění ze dne na den. Země, kde kamkoli se podíváte, vidíte prastarou historii a exotiku, která nikde jinde na naší planetě není. Země bez masového turismu, která svou historii píše již od Abrahama. 

  • nejjižnější neznáme provincie

  • nejposvátnější místo Islámu

  • skalnaté město Hegra

  • hrobka proroka Muhammada a prvních chalífů

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

 mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, zpáteční přelet Rijád-Abhá-Rijád/Džidda, 23 kg check-in zavazadla, 7 x ubytování ve 3*- 4* hotelech v Saúdské v pokojích pro dvě osoby, snídaně, privátní SEN dopravu během celého pobytu, letištní transfery v rámci Saúdské Arábie, jedinečný poznávací program, prohlídku Džiddy a Rijádu, prohlídku Mediny, prohlídku Madain Saleh, prohlídku jižní Saudské Arábie, vstupné do památek, SEN průvodce, asistenční služby, pojištění proti insolvenci  

Cena nezahrnuje:

víza, stravu mimo uvedené, cestovní pojištění, kapesné, fakultativní výlety 

Ubytování:

Džidda – Aster Hotel By Pioneer ***, 2 noci

Medína – Zowar International Hotel ****, 1 noc

Al Ula – Waad al Ula Hotel ***,2 noci

Ha´il – Millennium Hail Hotel ***,1 noc

Buraidah – Best Western Buraidah ***, 1 noc

Rijád – Ibis Olaya street ***,2 noci

Jizan – Radisson Blu Resort ***, 1 noc

Abha – Hotel Boudl ***, 1 noc

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

 

1. den: Let do tajemného pouštního království

VÍDEŇ - DŽIDDA

Odlet z Prahy/Vídně přes Turecko a Perský záliv až k pískům Arábie. Saúdská Arábie je nesrovnatelně bohatší než Dubaj a jde o zemi budoucnosti.

2. den: Město růží

DŽIDDA – TAIF – DŽIDDA

Přílet do Saúdské Arábie, turisticky neposkvrněné země. To je exotika, že? Po krátkém odpočinku vyrážíme do historického města Taif, které je známé také jako město růží. Poté, co opustíme Džiddu, nás čekají klikaté horské cesty, které nás dovedou až do cíle. Taif je město, které kdysi odmítlo proroka Muhammada. Ten kdysi uprchl z Mekky a hledal útočiště právě v Taifě. Místní se však báli pomsty Mekky, a tak ho požádali, aby Taif opustil. Prorok nakonec skončil v Medině, kterou ještě uvidíte. Dnešní Taif nikoho neodmítne. Město je neoficiálním hlavním městem země během letních měsíců. Díky vysoké nadmořské výšce je zde v létě velmi příjemně, zatímco Rijád či Džiddu spaluje nemilosrdné slunce. V zimních měsících zde můžete pro změnu zažít také sníh a led! V okolí města je přes 900 farem pěstujících růže. Přes 300.000.000 růží putuje do nejdražších parfémů světa. Přivoňte si k nim na místním trhu či farmě. Produkty z růží jsou zároveň velmi milým suvenýrem. Taif si vychutnáme také z výšky, z vrcholu Jabal Daka s úžasnými panoramatickými výhledy a samozřejmě nezapomeneme ani palác Shubra, který používal král Abdulazíz. Z Taifu pojedeme po cestě nevěřících kolem Mekky a shlédneme i legendární hodinovou věž. Po skvělém dni se vrátíme zpět do Džiddy a jsme si jisti, že se ještě jednou vypravíte na promenádu a pro další gastro zážitky. Zastavte se v Brioché. Zde zažijete saúdskoarabské fusion. Perfektní lokalita ve staré Džiddě, která navazuje na ty nejlepší gurmánské tradice. Ty se v tomto starém městě tradují už přes 4000 let. Šéfkuchař Hakim spojil kouzlo staré Džiddy, dokonalost francouzské kuchyně a přidal tomu orientální šmrnc. Výsledek? Jedna z nejlepších restaurací. Velbloudí toast, šafránové tagliatelle, jehněčí kotlety, quinoa salát, slaďoučký Umm Alí nebo hranolky na hidžázský způsob?

 

3. den: Místo, kde je pochována první žena

DŽIDDA

Džidda je nejkosmopolitnějším městem Saúdské Arábie. Setkávají se zde Afrika a Arábie, imigranti a lokální obyvatelé. Město zde existovalo od nepaměti, koneckonců právě tady je prý pohřbena i první žena – Eva. Exotický přístav, který vždy lákal dobrodruhy a obchodníky, sloužil jako mořská vstupní brána do svatých měst Mekka a Medina. Suq al Alawi a jeho dech beroucí atmosféra. V momentě svolávání k modlitbě se zde svět zastaví a tisíce lidí se pomodlí přímo před vámi.

Nevynecháme ani Naseef house – jeden z nejstarších domů ve městě, postavený z korálů či Beit al Balad. Procházka starým městem, kde turismus teprve začíná. Nesmělé úsměvy, nevinné rozhovory a čistá radost z toho, že jste tady. Saúdská Arábie je něco úplně jiného než zbývající země zálivu.

Na corniche ochutnáme migalgal, madfun či kibdah. V Džiddě najdete i největší fontánu na světě, kterou si večer spolu pojedeme prohlédnout a také nedokončenou budovu, která měla ambice stát se nejvyšší budovou světa. Džidda tower se měla dotýkat nebes měřit přes 1 km. Bohužel peníze vystačily pouze do cca 312 metrů a pak došly.

4. den: Osvícené město – Madína al Munawwarah

DŽIDDA – MEDINA AL MUNAWWARAH

Ráno se vypravíme na ultramoderní nádraží Jeddah al-sulaymaniyah a čeká nás skvost, železnice al Haramain. Samotnou budovu stanice navrhla architektonická esa Buro Happold a Foster and partners. Nastoupíme, do nádherného vlaku, který nás rychlostí kolem 300 km za hodinu odveze z Džiddy do našeho cíle.

Naším cílem je Medina, nebo přesněji Al Madinah Al Munawwarah t.j. osvícené město, druhé nejposvátnější místo Islámu. Důležitost Mediny se nedá ani popsat a v důležitosti nad ní je pouze Mekka. Prohlídka města a příběhy prvních chalífů. Městu dominuje prorokova mešita v jeho absolutním centru. Právě zde je pohřben prorok Muhammad i kalifové Abú Bakr či Umar. Vstup do mešity je povolen pouze muslimům, nic to však nezmění v tom, že zde zažijete nesmírně autentickou atmosféru a společně stojíme na místech, kde se tvořily dějiny. Osvícená Medína jako první otevřela své dveře proroku Muhammadovi poté, co ho zamítli v Taifě a vyhnali z Mekky. Právě v Medině začal Islám svou cestu, a právě zde je pohřben poslední prorok, který kráčel po zemi. Součástí Mediny je i mešita Quba, kde Muhammad položil základní kámen nejstarší mešity na světě (tento titul se snaží vzít i jiné mešity, ale faktem zůstává, že Quba je nejstarší mešitou v Saúdské Arábii). V horách kolem Medíny je i místo slavné bitvy u Uhudu, kde se muslimové setkali s armádou z Mekky a zároveň je jedinou, kterou nevyhráli. Zavzpomínáme si zde společně na všechny tři velké bitvy a o to více pochopíme význam Mediny. Nocleh v Medině.

5. den: Pouštní ryba a slon u Al Ula

MEDINA – AL ULA

Po snídani směřujeme do vnitrozemí. Dnešní den bude přesunový. Země se postupně mění a po příjezdu do Al Ula hned zjistíme, že v této části zastavil čas. Vydáme se na vyhlídku na celé město na horu Harrat, kde si můžete dát oběd v kvalitní restauraci. Odtud se přesuneme ke skalní formaci "pouštní ryba" a večer zakončíme u "sloní skály".

6.den: Hegra (Madain Saleh)

AL ULA – HEGRA- HAˇIL

 Jsme v poušti, které kdysi dominovali Nabatejci a různé jiné kočovné beduínské kmeny. Věděli jste, že Eskymáci a beduíni měli kdysi stejný zvyk, zabíjet novorozené dívky, pokud jich bylo v kmeni příliš mnoho? Teprve když přišlo křesťanství, respektive islám, tak se tyto zvyky změnily. Kmen Nabatejců, jehož domovem byly písky Arábie od Jeruzaléma po Džiddu, zanechali po sobě několik skalních míst. Madain Saleh - město ztracené v poušti, které čas ohlodává už celá staletí a lidé se mu vyhýbají. V rámci vize 2030, Saúdská Arábie město rekonstruuje a tato fantastická památka bude opět přístupná turistům. Okolní příroda patří mezi nejkrásnější části Saúdské Arábie s množstvím pískovcových formací obsypaných červeným, žlutým a purpurovým pískem. Prohlídka skalního města Hegra, z pískovcových formací obsypaných červeným, žlutým a purpurovým pískem. Porovnejte ho se skalní Petrou! 

7.den: UNESCO Jabal Umm Sinman (Jubbah)

HAˇIL - JABAL UMM SINMAN (JUBBAH) - BURAIDAH

Ha´il. Město, které bylo zastávkou na trase během pouti do Mekky. Světové renomé si získalo dobrosrdečností a charitou. V Ha'il se každý cítil dobře. Město historicky obývala rodina, která byla hlavním rivalem dynastie Saúdovců a těžila z obchodu a zemědělství. Je hlavním zemědělským regionem a ať už jde o datle, rajčata nebo nakládané okurky, budou pravděpodobně z Ha'ilu. Kousek za Ha'ilem v poušti al Nafúd se skrývá světové dědictví UNESCO. Skalní malby, které se datují až do období 9000 let př.nl, patří mezi nejstarší lidské stopy na naší planetě. Pradávní obyvatelé pouště si takto nechávali důležité odkazy, mapy a dnes je můžeme obdivovat i my. Příroda se změní, objeví se také pískové duny, opuštěné vesnice a hory. Petroglyfy v okolí Jabal Umm Sinman ( Jubbah) budeme obdivovat společně. Den zakončíme v Buraidah, které má přezdívku město datlí. Tady se koná největší festival datlí na světě. Na předměstí Buraidah najdeme i největší velbloudí trh na světě. Zde máte možnost vyzkoušet místní delikatesy z velbloudího masa nebo zmrzlinu z velbloudího mléka.

8. den: Nadžd

BURAIDAH – USHAIQER - RIJÁD

Vnoříme se dovnitř tajemného Nadždu, 200km severozápadně od Rijádu. Oázu Ushaiqer spatřili před 1500 lety kočující beduíni a začali využívat dary přírody (datlové palmy a olivy). Ushaiqer se stal zastávkou na cestě do Mekky a dnes v něm budeme obdivovat lokální architekturu typickou pro Nadžd. Projdeme se labyrintem uliček a v tomto živém muzeu si zavzpomínáme na starou Arábii.

9.den: Zrození wahhábismu a Ríjádu

RIJÁD

Náš poslední den v Arábii. Míříme do míst kde Saúdská Arábie vznikla, do místa vzniku tvrdého muslimského směru, wahhábismu. Starý Diriyah je pod patronátem UNESCO. Západně od hlavního města leží starými zdmi obehnané, hliněné a kamenné město, bašta královské rodiny Saud, kde vznikly všechny 3 státy. První hlavní město emirátu Diryah zde bylo mezi lety 1744 až 1818. Právě tehdy Ibn Saud implementoval pravidla Muhammada Ibn Abd al-Wahhaba. Toto místo a přilehlé parky jsou zároveň místem pikniku Rijádčanov. Oranžová hlína nádherně ladí se sytou zelení datlových palem. Obraz, který viděl i Lawrence z Arábie. Kolem jsou hory, kaňony a úžasný klid.

Následně zamíříme do centra Rijádu, který si za hlavní město své země zvolil první král dnešní Saúdské Arábie, Abd al-Azíz ibn Saud až v roce 1932. Vládní administrativa se sem přesunula až v roce 1982 z Džiddy. Při svém vzniku začátkem 20.století mělo město 30 000 obyvatel. Nyní má Velký Rijád přes 8 milionů. Obrovský rozvoj, obrovský chaos, všechno se buduje.

Mamlaka, věž království je nejkrásnějším mrakodrapem a symbolem moderní Saúdské Arábie. Připomíná otvírák na pivo, ale alkoholické pivo v zemi nenajdete. Mohamad bin Salman věznil své příbuzné - prince a princezny a tak je hotel přezdívaný "nejkrásnější a nejluxusnější věznice". Vysbíral jako výkupné - "dodanění" - 110 miliard USD. Rijád projdeme křížem, jeho trhy s dobytkem, univerzity, vládní budovy.

10.den: Nejkrásnější vesnička Arábie

DŽIDÁN – RIJAL AL-MA A – ABHA

Slunečné ráno na břehu čistého Rudého moře a totální exotika u hranic. Nejlidnatější provincie Saudské Arábie se silnou šíitskou menšinou. Naše skupinka přejde do hor historické provincie Asir a horskou, klikatou cestou do Rijal Al-Ma'a. Vesnice Rijal Al-Ma'a je tak krásná, že se řadí mezi nejkrásnější na světě. Přes 63 patrových domů postavených z kamene, dřeva a hlíny. Vesnička má 900 let, je pod patronátem UNESCO, ale turisty je zatím minimálně objevena.

Rijal Al-Ma'a. Ležela na trase karavan, které putovaly z Medíny až do Jemenu a krásně je zde vidět vliv tradiční jemenské architektury. Koneckonců Jemen je hned za rohem! Nejvyšší vrchol království je ve výšce 3000 metrů nad mořem je často zahalen v mlze a dešti. Všude opice, lesy a Vy se vůbec necítíte jako v suché Arábii. Značně scénickou cestou putujeme do hlavního města provincie. Abhe dominuje čerstvý horský vzduch, vůně silné aromatické místní kávy a mlha. 

11.den: Květinoví muži

ABHA – DŽIDDA/RIJÁD A DOMOV

Míříme do tajných vesniček, které navštívíme podle aktuální situace a možností. Vesnice Al Habala, je doslova zavěšená na skalnatých bralách. Na tomto místě existuje již více než 380 let, potom se sem uchýlil kmen Chatániovců před osmanskými Turky. Al Habala byla dostupná jen šplháním. Okolí je zelené, úrodné a mimo jiné plné květin. Muži z Al Habala často nosili květinové pokrývky hlavy a zůstala jim přezdívka „květinoví muži.“ Našim cílem bude poznat místní život a pokud budeme mít štěstí, tak ulovíme i skvělé záběry květinových mužů. Jinak, věděli jste, že al Habala je místem první lanovky v saúdskoarabském království? Celý den chodíme z vesničky k vesničce s hliněnými a kamennými domy a tunely mezi domy. Žádná z těchto vesniček není zmíněna na. Tady na jihu Saúdské Arábie jde doslova o objevnou expedici. Podvečer opustíme provincii Asir a napojíme se na náš mezinárodní let v Rijádu nebo Džiddu.

12.den: Cesta domů

DOMOV

Rozloučení se Saúdskou Arábií a odlet domů do Prahy či Vídně.

Saúdská Arábie XL
<
>
Legendární Mekka je zatím přístupná pouze muslimůmBěžný den v Saudské Arábii Stará Džidda, al Balad, která je známá svými věžovými domy, dekorovanými dřevěnými obloženími,Fantastické skalní pouštní město Nabatejců je jednou z hlavních atrakcí země. Madain Saleh, HegraNedaleko historické Hegry, vyrostlo město Al UlaOblast nekonečné nádhery, která byla dlouho ukryta před zvědavými pohledy turistůJižní Saudská ArábieVstupní brána do Saudské Arábie, RijádRidžal AlmaaAl HabalaSloní skálaSvaté město islámu, Medina

Den ve městě Džidda

Město Džidda nabízí jedinečné zážitky plné historie, kultury a exotické atmosféry. Je známé svou kosmopolitní povahou, kde se prolínají vlivy Afriky a Arábie, a údajně zde leží pohřbená Eva, první žena lidstva.

Procházka tradičními trhy Vás vtáhne do magického prostředí, které ožívá vůněmi a barvami. V momentě svolávání k modlitbě se zde vše zastaví, a tisíce lidí se modlí přímo na ulici, což je silný zážitek. Historii města dokresluje návštěva Naseef House, jednoho z nejstarších domů postaveného z korálů. Staré město nabízí atmosféru, kde turismus teprve začíná.

Gastronomické dobrodružství na pobřežní promenádě corniche přináší ochutnávku tradičních jídel. Večer je ideální čas obdivovat největší fontánu světa – Fontánu krále Fahda, která osvětluje noční oblohu. Pohled na nedokončenou Džidda Tower, která měla měřit přes 1 kilometr, připomíná ambiciózní sny, které se ne vždy podaří naplnit.

Čti více

Novodobé město Rijád

Novodobé město Rijád, moderní metropole Saúdské Arábie, spojuje tradiční arabskou kulturu s futuristickou architekturou. Dominantou je Kingdom Centre s panoramatickým výhledem, zatímco stará pevnost Masmak odhaluje historický význam města. Trh Dirah Souq nabízí autentické zážitky a tradiční řemesla. Národní muzeum nabízí pohled na bohatou historii regionu, a na modernost města odkazuje také úchvatná stanice metra King Abdullah Financial District. Rijád je dynamické město v srdci pouště, kde se prolíná minulost s moderními ambicemi.

Čti více

Perla architektury a tradic Saudské Arábie: Ridžal Alma´a

Ridžal Almaa je horské město s typickými kamennými stavbami zdobenými bílými detaily. Okouzlí Vás muzeem s bohatou sbírkou místní kultury a tradic. Procházka úzkými uličkami umožňuje zažít autentický pohled na život obyvatel a výhledy na zelené hory z okolních vyhlídek jsou dechberoucí, s výhledem na klikatou silnici, která kdysi přinášela ovoce obchodu s kořením a kadidlem do vnitrozemí Arabského poloostrova. Toto město nabízí klidnou atmosféru a jedinečnou kombinaci historie, architektury a přírody, která ve Vás zanechá silný dojem.

Čti více

Diriyah

Starověké pouštní město Diriyah, obklopené zelenou oázou Wadi Hanifa nedaleko Rijádu, je místem, které byste v Saúdské Arábii rozhodně neměli vynechat. Je to významná lokalita, v dřívějších dobách to bylo centrum kultury, historická křižovatka poutníků a obchodníků a sídlo předků královské dynastie. Dnes je místem národní hrdosti a kulturní identity Saúdů. Mezi zdejší top místa patří dozajista část At - Turaif, jedno z míst na Seznamu světového dědictví UNESCO. Tvoří jej dobře zachovalé budovy z nepálených cihel a muzea, která vás vezmou zpět v čase v dějinách města a samotné rodiny Al Saud. Například palác Salwa (Diriyah Palace) býval centrem moci prvního saúdského státu a dnes je zde právě muzeum. To návštěvníkům prezentuje různé rukopisy, starověké artefakty a také královský rodokmen. Kromě toho muzeum zobrazuje informace o historii a etapách vývoje prvního saúdského státu.

Čti více

Hegra (Madáin Sáli)

V Saúdské Arábii snad neexistují lépe rozeznatelné památky než právě monumentální hrobky vytesané ve skále v poušti v Hegra poblíž Al Ula. Je to také první lokalita Saúdské Arábie, která byla zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO (2008). Pokud vám těchto 131 záhadných mauzoleí bude připomínat starověké ruiny Petry, je to proto, že je postavili v prvním století našeho letopočtu Nabatejci, stejní nomádští válečníci a obchodníci stojící i za jordánským veledílem. Nicméně Hegra zatím zůstává relativně neobjevená a přitahuje spíše více divoké zvěře než turistů. Postupně se zde však otevírají hotelové eco – friendly rezorty a lokalita se jistě brzy stane jednou z turistických perel království.

Čti více

Rijal Almaa

Tato kulturní vesnice se nachází necelých 50 km od města Abha na jihozápadě země. Zdejší hranaté kamenné budovy se světlými okenicemi se nacházejí ve svěže zelených kopcích a vytvářejí tak velice fotogenické panorama. Rijal Almaa má pro svůj vzhled také přezdívku „Perníková vesnice“. Místo je populárním cílem především pro všechny cestovatele, kteří jsou fanoušky do architektury a historie. Kořeny vesnice totiž sahají zhruba 800 let zpátky.

Většina zdejších obyvatel pochází z komunity Qahtan, která je známá pro své oblečení (odlišné od toho, co se běžně v království nosí) a květinové koruny, které nosí muži.

Čti více

Al Ula

Město Al Ula bylo založeno v 6. století před naším letopočtem, oáza v údolí pouště, s úrodnou půdou a dostatkem vody. Byla hlavním městem starověkých lihyanitů (Dedanitů). Jedná se o jedno ze tří nejlépe zachovaných islámských měst na světě. Staré město bylo obklopeno mohutnými zdmi se 14 branami, které se na noc zamykaly. Uvnitř se nacházelo kolem 500 domů. Hliněné domy jsou dvoupatrové a jejich střešní koridory jsou odděleny, přesto tvoří dohromady jednolitou masu. Skvostné dveře byly vyrobeny z palmových kmenů. Také Mohammed se zastavil v Al-Ule při své cestě do Tobuku, kde se odehrála významná bitva. Prorok se zde modlil jak při cestě tam, tak při cestě zpátky a na těchto místech vyrostly později dvě mešity. Jednou z nich je mešita Al-Azm.

Čti více

Rijád

Hlavní a největší město země a také správní město stejnojmenné provincie. Rijád je administrativním, ekonomickým i politickým centrem země, sídlí zde i saúdskoarabský král. Zmínky o zdejším osídlení pocházejí již z 9. století, dnes je však město moderní a pulzující metropolí. V metropolitní oblasti města našlo domov skoro 8 milionů obyvatel. 

Kingdom Center je jedno z nejlepších míst k návštěvě v Rijádu, zejména pokud jste fanouškem ohromujících výhledů a scenérií. Návštěva však není pro slabé povahy, vysokorychlostní výtah vás totiž vyveze na vyhlídkový most rychlostí 180 km/h. Můžete pozorovat pulzující osvětlené město z 99. patra Sky Bridge. Je to jedna z nejzajímavějších atrakcí, kterou si během návštěvy Rijádu rozhodně žádný turista nesmí nechat ujít. Neměly by vám však uniknout ani King Fahd National Library, Mamlaka Tower či Al Rajhi Grand Mosque.

Zajímavostí města je i místní letiště King Khalid International Airport, které je co do rozlohy druhým největším letištěm na světě. První příčku drží jiné saúdskoarabské letiště, to se nachází v Dammamu.

Zajímavostí saúdskoarabské metropole je i fat, že v roce 2030 bude Rijád hostit světovou výstavu EXPO.

Čti více

Madain Saleh

Archeologické naleziště na severozápadě Saudské Arábie, přibližně 20 km severně od města Al Ula. Jedná se o pozůstatky města a hrobek Nabatejské říše, civilizace, která postavila slavnou Petru v Jordánsku. Bylo to jejich druhé největší město a leželo na kdysi velmi důležité obchodní cestě, která spojovala jih Arábie a východní Afriku s Blízkým východem. Naleziště bylo díky svému významu zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Čti více

Jeddah neboli Džidda

Džidda je druhé největší město Saúdské Arábie, v jeho metropolitní oblasti žije přibližně 5 milionů obyvatel. Hlavní atrakcí tohoto kosmopolitního přímořského města je jeho historická čtvrť Al Balad, která se vyznačuje úzkými klikatými uličkami, všudypřítomnou vůní exotického koření a autentickými voláními vyzývajícími k modlitbě. Starodávné centrum města bylo roku 2015 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO, od té doby bylo mnoho chátrajících zdejších sídel citlivě restaurováno, včetně velkolepého Nasseefova domu (Omar Nasseef Efendi, v té době vládce Džiddy) – nyní muzea a kulturního centra, kde se konají výstavy umění a fotografií a také přednášky. V centru historické Džiddy naleznou návštěvníci také tradiční pekárny, trhy i jedinečné dílny na výrobu mangouru. V této lokalitě lže v posledních letech vznikají moderní cool kavárny, které jsou v ostrém kontrastu se starobylými budovami ze 7. století. 

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.







Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.