Madeira je ostrovem květů a vína

Madeira - poznávací zájezdy a dovolená

+ Azory, Portugalsko se slevou až 35%

  • poznávací zájezdy na Madeiru plné zážitků

     

  • Funchal, vodopád Veo da Noive, fantastické útesy Cabo Girao

  • ostrov jara, procházky levadami a nádherná příroda

  • komfort i gurmánské zážitky – caldo verde, espada, espetada

  • jsme tu pro Vás od roku 1993, využijte naše zkušenosti s aktivní dovolenou s našimi špičkovými českými průvodci

  • nejlepší poměr mezi kvalitními službami a cenou

  • first minute slevy na zájezdy na Madeiru jsou dynamické a průběžně se snižují, využijte nejlepší cenu nyní!

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Zájezdy na Madeiru se slevouReference klientůZážitky ze zájezdůTOP místa zájezdůFotogalerieTuristický průvodce

Kuchyně na Madeiře

Kdo by neměl rád portugalskou kuchyni? Pokud patříte mezi její fanoušky, určitě budete nadšení i tou na ostrově Madeira. Lokální kuchyně se vyznačuje množstvím ryb a kvalitních surovin. I když je v samotné podstatě celkem jednoduchá, bude Vám rozhodně chutnat. Nejběžnějšími rybami na talíři místní kuchyně je tuňák a dravá ryba, která se jmenuje tkaničnice tmavá - espada, která žije ve velké hloubce Atlantiku. Přílohou je nejčastěji zelenina či dokonce grilované banány. Typickou pro madeirskou kuchyni je i sušená treska bacalhau nebo mořský losos, které seženete v každém obchodě. Čerstvé ryby se nejčastěji grilují na dřevěném uhlí, a k dochucování se používá množství bylinek a česneku. Kromě těchto ryb na jídelních lístcích restaurací najdete také ryby jako mečouna - espadarte, pražmu - dourada, anebo grilované sardinky Sardinhas Assadas. Z červeného masa je to právě hovězí, které zde nejčastěji ochutnáte. Národním jídlem je Espetadas, což jsou silně kořeněné hovězí masové kousky na vavřínové větvičce či dlouhém rožni, grilované na otevřeném ohni. Výborným jídlem je i Prego no prato, za kterým se skrývá steak mezi dvěma pořádnými krajíci chleba, často potíráné česnekovým máslem. Mnoho jídel je na ostrově určených pro více osob. Například Picado, které lze objednat v různých velikostech, v závislosti na počtu osob. Picado jsou malé kousky hovězího masa se solí a česnekem, které jsou prudce opečené. Jídlo se nejčastěji podává na jednom velkém talíři, uprostřed je maso a kolem jsou hranolky, či pečené brambory. Před jídlem nejčastěji dostanete česnekový chleba - bolo de caco, který je vyroben ze světlé pšeničné mouky, ale může být i ze žitné, kukuřičné či bramborové. Takto upečený chleba se nakrájí na plátky, opeče se a potře se česnekovým máslem. 

Čti více

Víno na Madeiře

Přestože část ostrova Madeira je tvořena vinicemi, na kterých roste kvalitní vinná réva, klasické víno, které najdete v restauracích a barech, pochází z Portugalska. Jedinou výjimku tvoří růžové víno Atlantis Rose, které pochází přímo z Madeiry. Víno, které je však typické pro tento portugalský ostrov, má označení madeira a spolu se známým portským vínem ho řadíme mezi dezertní vína. Madeira je skvělým vínem a bude rozhodně i vděčným suvenýrem z návštěvy této země. Pokud se chcete dozvědět o jeho výrobě a historii více, doporučujeme Blandy muzeum ve Funchalu. Historie vína madeiry se začala psát již v 15. století, kdy se ostrov osidloval. V 17. století získal ostrov dokonce monopol na vývoz vína do Ameriky. Madeirské víno původně alkoholizované nebylo. Až později se do něj, podobně jako do portského, začala přidávat pálenka z hroznů, která měla za úkol udržet kvalitu vína i během dlouhých námořních výprav. Dokonce se později i přišlo na to, že toto dodatečné přidávání alkoholu a dlouhá přeprava přidává na plné chuti vína a prodlužuje jeho životnost. Jak se samotná madeira vyrábí? Klíčem není jen samotná výroba vína, jeho dodatečné alkoholizovaní, ​​ale taky specifické podmínky, které simulují tropické podmínky během přepravy vína na dlouhé vzdálenosti směrem do tropických zemí. Stejná vysoká teplota, jaká byla v podpalubí lodí přepravujících víno do Ameriky, se dosahuje v podkrovích místních domech, kde víno zraje při teplotě 35 stupňů Celsia během přibližně půl roku. Každé jiné víno by se při takové teplotě zkazilo, ale právě madeiře to pomáhá získat její typický charakter. V podstatě se dá říci, že madeira má neomezenou trvanlivost. Otevřenou láhev tak lze uchovávat ve svém baru po dobu několika měsíců, přičemž její chuť se vůbec nezmění. Madeiře liboval i Winston Churchill, který na ostrově rád často trávil čas. Traduje se, že si při objednání archivní madeiry z roku 1792 přehodil ubrousek přes ruku a sám obsloužil své hosty. Co se druhů týče, tak madeira je vyráběna ve čtyřech druzích podle sladkosti, resp. suchosti. Nejsušší Sercial se vyrábí z bílé odrůdy révy, která roste v asi 900 m.n.m. Polosuché víno zlatožluté barvy se pěstuje v zhruba asi 500 m.n.m. a jmenuje se Verdelho. Bual je třetí druch vína, který chutná po ořechách, je polosladké a podobá se portskému. Nejsladší a nejslavnější je Malvasia a je až medově sladké, pěstuje se na skalnatém pobřeží a pije se jako digestiv.

Čti více

Tržnice ve Funchalu – čerstvé ovoce a kvalitní ryby na Madeiře

Prohlídku hlavního města Madeiry Funchalu nemůžeme začít jinde než na lokálním trhu. Právě sem každé ráno rybáři přinášejí své úlovky. I když nemáte v plánu tyto kvalitní ryby a dary moře nakoupit, rozhodně se vyplatí jít se na ně aspoň podívat. Kromě zvědavých turistů tak narazíte i na místní, kteří si sem přijdou koupit ryby, anebo kuchaře místních restaurací, kteří si tu domlouvají své objednávky. Při návštěvě tohoto rybího trhu vám jistě neunikne velmi zajímavá, přibližně metr dlouhá, štíhlá ryba černé barvy. Tato dravá ryby se jmenuje espada (tkaničnice tmavá) a žije ve velké hloubce Atlantiku, několik kilometrů pod hladinou. Musí se lovit speciální technikou ve velkých hloubkách. Tato typická pochoutka se nejčastěji podává s banány, a jde o největší specialitu machico. Kromě rybího trhu, Vám jistě neunikne ani trh s čerstvým ovocem. Právě na místním mercado koupíte to nejkvalitnější a nejčerstvější ovoce: sladké mango, šťavnatou marakuju a pomeranče a různé druhy banánů, jaké jste ještě nejedli. Ovoce zde Vám bude připadat nejvíc plné chuti, jaké jste kdy ochutnali. Je to díky dobrým podmínkám, ať už dostatečnému množství srážek, vulkanické půdě anebo dostatkem slunečního svitu. Na tržnici vás budou jednotliví obchodníci vyzývat, abyste ochutnali ovoce právě z jejich stánku, a ne stánku konkurence. Příjemným tipem je i lokální kavárnička, která se nachází hned po levé straně, hned jak vyjdete z mercado. V malé lokální kavárničce, kterou nenavštěvuje mnoho turistů si dáte výborné espresso.

Čti více

Câmara de Lobos – rybářské městečko na Madeiře

Pokud se vydáte cestou přibližně 10 km západně od hlavního města Funchalu, přijedete po pobřežní silnici až do městečka s názvem Câmara de Lobos. Toto městečko je v podstatě propojené s předměstím hlavního města a v současnosti spíše působí jako jedna z jeho okrajových částí, než jako samostatné město. Câmara de Lobos je střediskem okresu se stejným názvem jako samotné město a zahrnuje 5 obcí, přičemž Câmara de Lobos má přibližně 20 000 obyvatel. Na místě dnešního městečka vznikla rybářská vesnice už v počátcích osidlování Madeiry, a to ještě před založením samotného Funchalu. V minulosti na tomto místě žil jeden z objevitelů Madeiry, kapitán João Gonçalves, přezdívaný jako Zarco. Název města v překladu znamená tulení doupě. Tuleni zde ve skalních dutinách na mořském břehu skutečně v minulosti i přebývali. Po vzniku rybářské vesnice tu ale už neměli dostatek klidu, a tak toto místo opustili a přestěhovali se na ostrovy Desertas. Toto drobné městečko je centrem madeirského rybářství. V přístavu najdete malou loděnici vyrábějící rybářské čluny. Právě zde vznikla i kopie Kolombovy lodě Santa Maria, na níž se turisté plaví kolem ostrova. Zajímavostí je i fakt, že se zde nachází jediná tepelná elektrárna na ostrově, a jsou zde také sila pro skladování cementu dovezeného na ostrov, na Madeiře se totiž nenachází vápenec. Najdete zde také pivovar značky Coral, který zde sídlí od roku 1996 a produkuje místní pivo. Samotný pivovar byl založen již v roce 1872. Ve světě toto městečko snad nejvíce proslavil Winston Churchill, který zde kolem roku 1950 trávil svou dovolenou, maloval tu krajinu a měl v oblibě madeirské víno. Pokud se sem rozhodnete vydat, tak skoro až do samotného města se z východu dostanete z Funchalu pěšky po nové pobřežní silnici. Popřípadě se nechte svézt taxíkem či autobusem. SEN doporučuje zajít sem na výbornou večeři v jedné z lokálních rybích restaurací.

Čti více

Funchal – hlavní město Madeiry

Ucítíte zde historickou kontinuitu a od prvního okamžiku Vás jistě uchvátí. Samotná osada Funchal byla založena již v roce 1421. Název města pochází od slova "funcho", což v portugalštině znamená fenykl. Tento název s největší pravděpodobností pochází od italských obchodníků s cukrem, kteří zjistili, že fenykl zde v minulosti ve velkém rostl na útesech zálivu, kde se nachází dnešní město. Funchal se v současnosti rozkládá na ploše přes 76,15 km² a žije zde přes 110 tisíc obyvatel. Samotné mezinárodní letiště na ostrově Madeira (CRISTIANO RONALDO MADEIRA INTERNATIONAL AIRPORT) se nachází přibližně 13 kilometrů východně od města. Funchal je hlavním a největším městem na ostrově a nachází se v něm největší množství hotelů, restaurací, barů a kulturního vyžití. Kosmopolitní, kultivovaný Funchal je skutečně velkým překvapením a říká hodně i o samotné Madeiře. Město je situováno v strmém údolí, které se jednoznačně vyplatí navštívit a SEN pro Vás na svých zájezdech připravilo jeho podrobnou prohlídku. Příjemné město plné palem, květin a nádherných historických náměstí. Povětrnostní podmínky ve městě jsou celoročně ideální, ani příliš teplo během letních veder, které zažíváme v Evropě, a teploty nad 15 ° C během nejchladnějších zimních měsíců. Kdysi to bylo místo s plantážemi fenyklu, později se z něj stal hlavní obchodní přístav, který je nejvytíženější na ostrovech a dnes je to fascinující město, které má velkou turistickou popularitu. Město už v minulosti oblíbili slavné osobnosti, a proto se na naší prohlídce zastavíme u sochy krásné Sissi, která zde trávila často své prázdniny. Ale nevynecháme ani sochu Kryštofa Kolomba. Ten na Madeiru zavítal v roce 1478, a následně o 6 let později si tu našel manželku, dceru prvního správce ostrova Porto Santo, a narodil se mu tu dokonce i syn. Město například miloval i slavný britský politik Winston Churchill, který si tu rád dopřál víno Madeira. V historickém centru se projdeme divadlem Baltazara Diase, nemineme katedrálu Sé ani radnici města. Ovoce, květiny či suvenýry nakoupíme na Mercado, hlavní tržnici města. Z centra města se společně vyvezeme lanovkou až na vrchol Monte. Už samotná jízda lanovkou je zážitkem a výhledy na město jsou opravdu úchvatné. Na vrcholu nás čeká nádherný kostel s hrobkou rakouského císaře Karla a následně adrenalinová 2-kilometrová jízda na dřevěných sáňkách dolů kopcem. Troufnete si? Po tomto unikátním zážitku si dopřejeme kávu v "nároží světa". Takto pojmenoval spisovatel Ferreira de Castro kavárnu Golden Gate, otevřenou od roku 1841. Na spojnici dvou nejvýznamnějších ulic se setkávala smetánka Funchalu, jakož i návštěvníci z celého světa. Na závěr dne si naplánujeme ochutnávku proslulého vína Madeira, které konkuruje portskému, a které bude skvělým suvenýrem z návštěvy Madeiry. Kromě památek ve městě najdete slušné restaurace, kavárny s historií, a dále na západ od města, stovky velmi slušných hotelů, kde bydlí i naši SEN klienti.

Čti více

Porto Moniz – lávové jezírka na Madeiře

Přibližně 70 km severozápadně od hlavního města Madeiry Funchalu, se nachází nejzápadnější větší město Madeiry, kterým je Porto Moniz. To ukrývá zajímavou atrakci a přírodní úkaz v podobě vulkanických jezírek, které se tvoří na pobřeží hned pod samotným městem. Právě v létě, když tu méně fouká a vlny Atlantiku jsou klidnější, zde můžete zažít unikátní koupání. Tento unikátní zážitek každoročně láká i naše SEN klienty navštívit toto místo. My si ho vychutnáváme jako završení celodenního výletu po ostrově. Už samotná cesta sem bude zážitkem, ať už budete sjíždět z hor serpentinami až na pobřeží, nebo se starou cestou vydáte na východ od Porto Moniz po krásné vyhlídkové cestě, která vede podél pobřeží. Tato cesta kopíruje skalaté pobřeží severu ostrova a vede i několika tunely. Ale vraťme se k Porto Moniz, které je jedním z nejstarších měst na severu ostrova. Datum založení samotného městečka není přesně známo, ale první osídlení se datuje již k 15. století. Město je pojmenované po Franciscovi Monizovi, který byl šlechticem a jeho manželka byla vnučkou objevitele Madeiry. Hlavní atrakcí, která v současnosti láká turisty na toto odlehlé místo jsou mořské lázně, nebo pokud chcete, lávové bazény a mořské akvárium. Vzhledem k tomu, že v Atlantiku je voda studená, není ani voda v těchto lávových jezírkách teplá. Nicméně voda, která se sem dostává, má možnost se prohřát na slunci, a tím pádem je příjemnou alternativou oproti jiným bazénům. Unikátním zážitkem budou výhledy na okolní útesy, burácející vlny oceánu a zajímavé lávové útvary.

Čti více

Curral das Freiras

V Údolí jeptišek roste kaštan hojně a používá se k výrobě místní produkce. Nižší svahy nad údolím obývají terasovité vinice a třešňové sady a okolní krajinu zdobí barevné domy. Půldenní výlety z Funchalu obvykle kombinují čas v údolí se zastávkami na vyhlídce Eira do Serrado, na dně údolí a v rybářské vesnici Câmara de Lobos, kde pravděpodobně ochutnáte madeirskou specialitu Poncha. Celodenní výlety mohou zahrnovat také návštěvu vrcholu Arieiro Peak.

Čti více
Madeira - to jsou i krásné tradice, které zde máte možnost objevit

Santana - „Casinhas de Santana“

Santana - „Casinhas de Santana“ se staly ikonami široce známými v celé zemi (i mimo ně) pro zvláštní krásu jejich architektonického stylu. S trojúhelníkovým tvarem a pokrytým došky jsou větším symbolem této obce na severním pobřeží ostrova Madeira. Tyto typické domy jsou ve skutečnosti odrazem izolace této lokality, která byla dlouhou dobu obtížně dostupná po souši i po moři. Zachování jedinečných kulturních zvláštností se v důsledku této nahodilosti stalo dědictvím obrovské hodnoty pro tuto obec, která má v současnosti kolem 8 800 obyvatel. Tato oblast o rozloze 96,2 km² zahrnuje šest farností: Arco de São Jorge, Faial, Ilha, Santana, São Jorge a São Roque do Faial. Zde můžete navštívit zajímavá místa, jako je zábavní park Madeira, přírodní rezervace Rocha do Navio a nejvyšší horu souostroví Pico Ruivo. Santana byla v roce 2011 udělena UNESCO jako „biosférická rezervace“. Je proto ideálním místem k rozjímání o bohatém a pečlivě zachovaném přírodním dědictví. K tomu není nic lepšího, než poznávat turistické stezky Biosféry, dlouhé přes 120 km.

Čti více

Pico do Arieiro

Pico do Arieiro je třetím nejvyšším vrcholem Madeiry a jeho nadmořská výška činí 1 818 metrů. Z této výšky získáte dechberoucí panoramatické výhledy na ostrov a zejména při jasném počasí se můžete těšit na jedinečné „oblačné moře“. Vrchol je možné zdolat tak, že k hoře nejprve popojedete automobilem a pak se vydáte pěšky po označených turistických stezkách. Návštěvníci se velice rádi vydávají také na trasu z Pico do Arieiro na nejvyšší horu Madeiry zvanou Pico Ruivo, která vede skrz zelenající se údolí a dramaticky vyhlížející skalní útvary. Z vrcholu samotného Pico do Arieiro si dále nenechte ujít třeba nezapomenutelný východ slunce – nejkrásnější je z vyhlídky Miradouro do Juncal. K hoře se vydejte ideálně během jarního nebo podzimního období, kdy jsou nejlepší podmínky pro pěší turistiku či treking. 

Čti více

Miradouro Ninho da Manta

Miradouro Ninho da Manta, často přezdívané jako „Orlí hnízdo“, je jedno z nejlepších vyhlídkových míst na ostrově Madeira. K nalezení je poblíž vrcholu Pico do Arieiro a svým návštěvníkům nabízí dokonalý panoramatický výhled na okolní horskou krajinu, ostrov São Roque do Faial anebo údolí Fajã da Nogueira. Při příznivém počasí je také možné z vyhlídky spatřit tzv. „oblačné moře“, díky němuž budete mít pocit, že létáte. Fascinující jsou však z místa i východy a západy slunce anebo pozorování ohrožených buřňáků madeirských, kteří ve zdejší přírodě hnízdí. Zastavit se na vyhlídce Miradouro Ninho da Manta můžete třeba během túry z Pico do Arieiro na nejvyšší vrchol Madeiry známý jako Pico Ruivo nebo k ní lze dojít i z nedalekého parkoviště – cesta trvá pěšky asi 10 minut. 

Čti více

Pico Ruivo

Pico Ruivo je s výškou 1 862 metrů nejvyšší horou Madeiry a svým návštěvníkům nabízí jedinečné výhledy na celý ostrov. Vrchol je pak často zahalen v oblacích, což místu dodává dramatický nádech. Na horu Pico Ruivo můžete vylézt po dvou hlavních trasách – první lehčí stezka je asi dvoukilometrová a vede od hory Achada do Teixeira, druhá náročnější stezka s občasným strmým stoupáním pak vede od hory Pico do Arieiro a trvá několik hodin. Pokud se vydáte za dobrodružstvím na nejvyšší vrchol Madeiry i vy (ideálně v brzkých ranních hodinách), neváhejte se dobře připravit. Počasí je v tamější krajině zrádné a může se měnit z hodiny na hodinu, proto se vhodně oblékněte a vezměte si i dostatek vody a jídla. Jakmile pak túru úspěšně zdoláte, budete odměněni nádhernými, a hlavně nezapomenutelnými výhledy ze „střechy Madeiry“. 

Čti více

Levada dos Balcões

Levada dos Balcões nebo také Vereda dos Balcões a PR11 je velice oblíbená turistická trasa na Madeiře, kterou vyhledávají především zapálení fotografové, milovníci přírody a nadšenci do pěší turistiky. Zahájit ji můžete z oblasti Ribeiro Frio, odkud vede podél levady Serra do Faial až k cíli, jímž je vyhlídka Balcões – z té získáte bezkonkurenčně krásné výhledy na údolí Ribeira da Metade či okolní horské vrcholky. Za dobrého počasí je odsud možné dohlédnout na nejvyšší hory ostrova, jako jsou například Pico do Areeiro a Pico Ruivo. Z vyhlídkového místa lze také sledovat místní ptáky, z nichž nejvýznamnější jsou pěnkavy madeirské nebo káňata lesní. Na cestu se můžete vydat klidně i s dětmi, protože je snadná a pouze tříkilometrová (tam a zpět). Během svého dobrodružného putování se pak nezapomeňte pokochat také zelenajícím se vavřínovým pralesem Laurisilva (UNESCO), jenž tuto stezku obklopuje a je domovem fascinujících zvířat i rostlin. 

Čti více

Câmara de Lobos

Na jižním pobřeží Madeiry se nachází malebné rybářské město Câmara de Lobos, které všechny návštěvníky oslní zejména historickým přístavem s tradičními rybářskými loděmi „Xavelhas“, úzkými dlážděnými uličkami a překrásnými scenériemi atlantické krajiny. Fascinující je však i pohodový životní styl místních obyvatel, kteří se stále věnují lovení ryb a pěstování vína, jako jejich předkové. S „domorodci“ ostatně můžete i poklábosit u jejich oblíbeného drinku zvaného poncha, jenž se vyrábí z třtinové pálenky Aguardente de cana, medu a citronové nebo pomerančové šťávy. Z konkrétních míst pak v Câmara de Lobos určitě navštivte architektonicky výjimečný kostel São Sebastião nebo vyhlídku na strmý mořský útes Cabo Girão, který je nejvýše položeným mořským útesem v Evropě (nachází se ve výšce necelých 600 metrů) a nabízí dechberoucí výhledy na samotnou obec, okolní vinice a Atlantik. Opomenout byste pak v madeirské perle neměli ani ochutnávku tradičních pokrmů, mezi nimiž vynikají hlavně mořské plody a ryby. 

Zajímavost: Obec Câmara de Lobos je také spojena s Winstonem Churchillem, který zde v roce 1950 strávil dovolenou se svou manželkou a naprosto se do tohoto místa zamiloval. Dokonce v obci začal malovat na svém oblíbeném místě, které se dodnes jmenuje Churchillova vyhlídka.  

Čti více

Ribeira Brava

Na západním pobřeží ostrova Madeira se rozkládá okouzlující město Ribeira Brava, která vyniká úchvatnou přírodou, mírným klimatem a zemědělskou činností – půda v tomto městě je totiž velice úrodná, a tak se zde daří zejména batátům, cukrové třtině, banánům a jinému exotickému ovoci. Navštívit zde můžete například vyhlídku Encumeada ve výšce 1 007 metrů s nádhernými výhledy na jižní a severní pobřeží Madeiry, Madeirské etnografické muzeum, v němž se ponoříte do historie ostrova, odlehlou oblast Fajã dos Padres s klidnou pláží nebo klidné místo na západním pobřeží ostrova zvané Calhau da Lapa – zde si užijete oblázkovou pláž a skvělé koupání. 

Čti více
<
>
Madeira je ostrovem květů a vínaTypické domky na Madeiře Zde končí EvropaZelený ostrov uprostřed AtlantikuSEN na MadeiřeZkulturněné divoké pobřeží MadeiryPohled na město Madeira s CK SEN Projížďka na saních, Madeira Poslední evropské útesy na nejzápadnějším místě našeho kontinentuTradiční architektura na MadeiřeMadeira, nejkrásnější ostrov AtlantikuMadeira je SENPobřeží ostrova MadeiraZvyky a tradice ostrovaSetkání s místními na ostrově MadeiraČerstvé ovoce na místním trhu Belémské koláčky, specialita oblasti Proslavené víno MadeiraJižní svahy ostrova Madeira garantují teplo po celý rok

Vydejte se s CK SEN na Madeiru a poznejte s námi perlu Atlantiku, ostrov věčného jara. Užijete si tu Atlantický oceán, toulky starým městem Funchal, ale nahlédnete i do jiných vesniček či městeček, abyste našli duši Madeiry. Procházky levadami ve vavřínovém lese Vás nadchnou, tak jako UNESCO, které si je vzalo pod svá křídla. Kromě toho uvidíte i krásný vodopád Veo da Noiva a fantastické útesy Cabo Girao. Využijte naše zkušenosti na poznávací zájezdy již od roku 1993, s komfortním servisem a pod vedením špičkových českých průvodců.

Jaké zájezdy na Madeiru nabízíme?

Portugalsko, Madeira  - kombinace poznávání a odpočinku -  šťastné ostrovy si oblíbili Kolumbus, Sissi i Churchill a poté jak Vám je představíme, si je oblíbíte i Vy. Zamilujte se do objevných cest a poznejte s námi zemi, která kdysi odstartovala éru objevování světa. V druhé části této cesty se vydáme do Atlantského oceánu na zelený ostrov Medeira, ostrov věčného jara, který se ztrácí v rozlehlém Atlantiku. Chtěli byste poznat ještě o něco více a podívat se na Nejkrásnější místo na Zemi dle National Geographic? 12denní zájezd plný přírodních krás a gurmánských zážitků to je Portugalsko, Madeira, Azorské ostrovy.

Pojďte si vychutnat nejkrásnější přírodu Atlantiku a vstaňte na nejzápadnějším bodě Evropy, na místě, kde se dotýkají dvě litosférické deska. Prozkoumejte botanické zahrady, termální lázně a užijte si skvělé gastronomické zážitky a vynikající vína. Zažijte nejlepší pozorování velryb a prohlídku jachtařského městečka, které Mark Twain považoval za to nejkrásnější – pojeďte s námi  Na střechu Makaronéských ostrovů.

10denní zájezd Portugalsko a Kapverdské ostrovy - poznejte Portugalsko, které patří k mimořádně oblíbenému regionu západní Evropy. Právě tam, na okraji starého kontinentu se skrývá země, která kdysi nastartovala éru objevování světa. Jako jediní měli odvahu vydat se do neznáma. Poznejte jejich zemi, města, jídlo a víno a zamilujte se do objevných cest a spojte si toto poznávání s odpočinkem na exotických, ale zatím stále málo poznaných Kapverdských ostrovech patřících k Africe. Uvidíte nejznámější ostrov s názvem Sal, kde si můžete užít odpočinek v Santa Marii na nejznámější pláži, vychutnat lokální speciality plné ryb i darů moře nebo vyrazit k solným jezerům.

Madeira - základní informace a rady na cestu

Čti více