sleva first minute až 31%

Nikaragua, Kostarika, Panama komfortněji

Tři exotické země, které jsou v České republice stále populárnější. Tento zájezd představuje ideální dovolenkovou kombinaci. Příroda v Nikarague, moderní ekoturismus v Kostarice a business svět v Panamě. Od pobřeží Tichého oceánu, přes jezera až k sopkám na Vás čekají zážitky a poznání nového světa.

  • rozšiřte si vaši sbírku zemí o 3 na jedné cestě
  • treking pralesem
  • exotické plavby lodí
  • aktivní sopky, krásné pláže
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Managuy a zpět z Panama City, letištní poplatky, letištní transfery, přelet Kostarika – Panama, SEN průvodce, snídaně a 3 x all inclusive, pronajatou dopravu během celého pobytu s Vaším řidičem, 10 x ubytování v hotelích střední třídy (místní 3* - 4*) ve dvoulůžkových pokojích, poznávací program podle popisu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, vstupné do památek a atrakcí, fakultativní výlety a aktivity, osobní výdaje

Ubytování:

Managua – Globales Camino Real*****, 1 noc
 
Granada – Patio del Malinche***, 2 noci
 
San Jorge – Hotel Charco Verde***, 1 noc
 
Arenal – San Bosco Inn***, 1 noc
 
San Jose – Hotel Balmoral****, 1 noc
 
Panama City – Victoria Hotel and Suites****,1 noc
 
Rio Hato – Royal Decameron Panama****, 3 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Všechny země tohoto zájezdu mají pro Čechy bezvízový styk!

U některých termínů mohou být rozdílné ceny odletů z Prahy o 2000 Kč z důvodu vyšších nákladů za letenky.

Odlety z Vídně jsou bez příplatku, v ceně publikované na webu.

 

Do většiny zemí světa je nelegální přivážet drony. To platí například i v Nikaragui. Může se stát, že vám bude dron na celnici odebrán a nebude vám vrácen, protože náš program je jednosměrný a zemi opustíme přes jiné město. Do Nikaraguy je zakázáno přivážet dalekohled pro noční vidění a elektronické cigarety. Do konce roku 2022 platil také zákaz přivážet profesionální fotovybavení = to už naštěstí neplatí. 

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Sandinova revoluce

EVROPA – MANAGUA

Odlet a přílet do hlavního města Nikaraguy, Managuy. Pojďme po stopách Sandina a známé revoluce, která se podobala té kubánské. Kdo byl vlastně Sandino a kdo byl Somosa? Návštěva místního malecónu. Nikaragua je připravena přesvědčit každého, že má co nabídnout. Pozdní večerní přílet do hlavního města.

2. den: Nejkrásnější město střední Ameriky?

GRANADA

Po kvalitních cestách se přesuneme z druhého největšího města Střední Ameriky, do koloniální GRANADY. Granada tradičně. Ráno na koňském povozu, lokální trh a nádherný den v nejkrásnějším městě střední a jižní Ameriky. Nebo je to Antigua či Cartagena?

3. den: Káva a med made in Nicaragua

GRANADA

Národní park MOMBACHO. Projdeme se kolem kráterů a uvidíme i následky explozí. Víte, co je to implozivní kráter? Řekneme si vše o místní flóře, fauně, endemitech. Uvidíme i lenochoda? Bohatá příroda a skvělá káva. Samozřejmě také ochutnáme kávu z místní plantáže a fakultativně si prohlédneme kávové plantáže z ptačí perspektivy pomocí závěsné lanovky, kterou milují děti a senioři. Ochutnejte skvělý místní včelí med. Večerní odpočinek v Granadě.

4. den: Ostrovní vulkány

OMETEPE

Odjezd z Granady. Čeká nás ostrov Ometepe a jeho dvě sopky. Aktivní Concepcion a spící Maderas. Muzeum místní předkolumbovské kultury. Kdo tu žil a proč si zvolil OMETEPE? Punta Jesus Maria s naplavenými, tisíce roků starými úlomky keramiky a nezapomenutelný výhled na ostrovní vulkány. Ojo de Agua: laguna s léčivou vodou zláká i lidi, co se neradi koupou. Břehy jezera Nikaragua jsou jako stvořené pro koupání ve vlnách sladkého moře.

5. den: Nejekologičtější země světa

OMETEPE – ARENAL

Odjezd na hranice s Kostarikou. Příjezd do ekologicky nejšetrnější země světa. Přehrada ARENAL je největší vodní plochou v zemi. Úžasné scenérie nás zavedou do města LA FORTUNA. Nejvíce fotografovaná sopka v zemi ARENAL je jednou z deseti nejaktivnějších sopek v Americe. Spustíte se přes dvě doliny na kilometr dlouhém laně? Zvládli to i osmdesátníci. Nechte se přemluvit. Nádherné a intenzivní aktivity Kostariky vystřídá pohoda večerních sopečných termálních pramenů.

6. den: Zde vládne adrenalin

ARENAL – SAN JOSÉ

Co jsme nestihli včera dokončíme dnes a možná najdete odvahu na závěsné mosty. Po obědě přesun do hlavního města Kostariky San José.

7. den: Koloniální architektura San Jose a moderní Panama

SAN JOSÉ – PANAMA

Hlavní město Kostariky SAN JOSE. Downtown a koloniální architektura a příjemné muzeum zlata. Po obědě přeletíme do Panamy. PANAMA CITY. New York Střední Ameriky nebo město, kde se zdánlivě vše točí kolem průplavu. Není to však tak. První město, které postavili běloši na březích Tichého oceánu. Vítejte v hypermoderním Panama City. Přistáváme v bývalé banánové republice, která se mění v ekonomického jaguára a kde je domorodou měnou americký dolar. Nepotřebujeme víza, žádné očkování, voda se v zde dá pít z kohoutku. Vítejte v bezpečné tropické zemi plné překvapení. Historické město Panama City je pod patronátem UNESCO. Nenecháme si ujít Katedrálu Santo Domingo a oblouk ze 17. století Arco Chato, kvůli kterému se rozhodli postavit Panamský průplav právě zde. Prezidentský palác, náměstí Herrera a náměstí Bolivar. Povíme si o legendárním pirátovi Morganovi a v slavné katedrále San José budeme obdivovat majestátní zlatý oltář (Altar de Oro), který přežil, protože ho před piráty natřeli na černo. Tento oltář je považován za druhý největší poklad Panamy, hned po Panamském průplavu. Vstoupíme dovnitř nejvyššího kostela San Francisco de Asisi, který je neoddělitelnou součástí panoramatu historického města. Večerní procházka moderní Panamou a budova, odkud unikly legendární panamské dokumenty! Salud se 7letým rumem Abuelo, jehož fabrika patří rodině prezidenta. Ubytování v Panama City.

8. den: Panamský průplav – zázrak techniky

PANAMA CITY – PANAMSKÝ KANÁL – PLAYA BLANCA

Celodenní prohlídka Panama City a prohlídka Panamského průplavu. Panama City je elegantním a prosperujícím centrem bankovnictví a dopravy. Moderní dálnicí křižující oceán mezi mrakodrapy nejmodernější části města. Moderní vs. historické město. Projdeme křížem po avenida Balboa a vzdáme hold prvnímu Evropanovi, který spatřil Tichý oceán. Mamutí lodě, které plují Panamským průplavem těsně před námi. Víte, jaký je rozdíl mezi krokodýlem a kajmanem? Uvidíme je v řece? Panamský průplav je nejvýznamnější vodní cestou na světě. Tento zázrak techniky je dlouhý 80 km a táhne se z Panama City na pobřeží Tichého oceánu až do Colónu na pobřeží Atlantského oceánu. Plavební komory Miraflores, odkud budeme pozorovat lodě. Uvidíme 2 komory, kde se loď v každé zvedne o 8 metrů. Navštívíme muzeum Panamského průplavu a dozvíme se, jak to vypadalo, když od roku 1914 až do roku 1999 kanál vlastnilo USA. A proč musel Gustave Eiffel vypovídat u soudu? Uvidíme i obrovské lodě projíždějící přes nově vybudovaný kanál Cocoli otevřený v roce 2016. Nejmenší uskutečněná platba za plavbu kanálem byla 0.36 USD v roce 1928 a zaplatil ji Richard Halliburton, který kanál přeplaval kraulem. V Cocoli nyní platí lodě 1.5 miliónu USD za jeden jediný přechod. Ochutnáme speciality na rybí tržnici jako například fufu, či ceviche z chobotnice, ke kterému se hodí lehké pivo Panama. Jako zákusek si dáte la Michoacana nebo raspados? Bude čas koupit si ručně vyráběné suvenýry od Indiánů ze San Blas, nebo kvalitní panamský klobouk "Panamák". Z pěší promenády plné běžců a cyklistů nafotíme nejlépe "New Yorské" panorama nového Panama City. Jsme v nejbohatším městě Střední Ameriky. Někteří dělí Severní od Jižní Ameriky v Panamském průplavu a my jako chuťovku na závěr křížem přes kanál přejdeme. Puente de las Américas, Americký most je velkolepým dílem. Přichystejte si fotoaparáty. Večer příjezd na pláž a zasloužený odpočinek v all inclusive resortu.

9. – 10. den: Odpočinek na pobřeží Tichého oceánu

PLAYA BLANCA

Relax all inclusive na písečných plážích Pacifiku.

11. den: Hasta la vista Panama!

PLAYA BLANCA – PANAMA CITY – EVROPA

Naše cesta nově objevenou Panamou končí. Do oběda procházky po pláži, ochutnáme ještě jednoho Captaina Morgana (jen pro dospělé) a po oběde odlet domů.

12. den: Vítejte doma!

EVROPA

Přílet domů.

 

Nikaragua, Kostarika, Panama
<
>
Navštívíme nejkrásnější památky UNESCOPlavba po řece na tradičních loďkáchKoloniální městečka Střední AmerikyZátoky, které lákají ke koupáníDobrodružství na KostariceNekonečné procházky a nasávání atmosféryToulky koloniálními uličkamiNavštívíme krásné koloniální kostelyTradiční projížďka městem na koniVykoupete se?Užijeme si koupání v oceánuVěčně modré nebe a sopka v pozadí, to je KostarikaProcházka k sopce je zážitkem na celý životPrales a množství exotických rostlinNaši noví kamarádiV noci to na ulicích žijePanamský průplav - stavba, která přinesla do země velké bohatstvíModerní Panama CityHotel Royal Decamerou v PanaměNa závěr si užijeme kvalitní služby v Panamě

Nikaragua, Kostarika, Panama - úžasný zájezd

Dnes je to druhý den, co jsme se vrátili z úžasného zájezdu Nikaragua,
Kostarika, Panama. Velké díky patří zejmena naší obětavé průvodkyni Katce Líškové,
která i přes onemocnění během zájezdu svou roli skvěle zvládla. Nikaragua nám na začátku připomněla naši socialistickou minulost, a jezero Nikarao by si leckdo mohl splést s mořem. V Kostarice jsme se konečně dostali k Pacifiku, kde jsme mohli pozorovat delfíny a hned nedaleko oceánu krokodýli, leguáni nebo malpa kapucínská, a
samozřejmě všudypřítomné sopky. V Panamě jsme cestu ukončili zlatým hřebem
programu Panamským průplavem a také prohlídkou krásného Panama City, které
mně osobně připomínalo Singapur v Asii. Děkuji Všem spolucestovatelům, kteří tuto
cestu se mnou absolvovali, za jejich společnost.
Ivan

Čti více
Navštívíme nejkrásnější památky UNESCO

Nikaragua, Kostarika, Panama - příval nových poznání a zážitků

Moje první seznámení s cestovní kanceláří SEN přišlo v období, kdy mě moje touha po cestování pohltila v plném rozsahu. Pocit napětí z očekávání neznámého, příval nových poznání a zážitků společně s nesmírnou energií vzpomínek. Přes nesouhlas okolí, ale s mým nadšením, objevuji zemi jako je Nikaragua, Kostarika, Panama. S pocitem jistoty a neskutečné důvěry, kterou v nás všech zasel SEN průvodce, se vrháme, i když se smrtí v očích, na SKY-TREK. Nevíte, co to je? Ani z nás to nikdo netušil. Přežili jsme a s nadšením se řítíme do dalších dobrodružství. Úžasná cesta s neskutečným programem končí, ale já právě začínám. Nejdříve Tanzanie a Zanzibar, potom Kuba... Televizní cestovatelský program mě každý týden přesvědčí o jiné destinaci, která se mi zdá v té chvíli nejprioritnější. Milá CK SEN, držím palce, abyste měli i nadále mnoho energie a úžasných nápadů, protože já už chci cestovat jenom s Vámi. Lýdie Eckhardt

Čti více

Panamský průplav

Město Panama má výborný systém MHD. Naše pocity z města jsou takové, že na nás působí moderně a relativně bezpečně. Panama City má nové mrakodrapy a některé jsou ještě nedostavené. Na zemi se válí odpadky a staré budovy jsou očividně nedostavěné. Všímáme si tu obrovského vlivu globalizace a centrem veškerého dění, jsou stejně jako u nás, obchodní centra. Největší atrakcí města je samozřejmě průplav. Je to jeden z moderních technických divů světa a pro lodní dopravu má obrovský význam. Tento průplav je dlouhý 77 km a nejbližší hlavnímu městu jsou zdymadla av Miraflores. Průplav přináší podstatnou část do rozpočtu země a poplatek za proplutí je cca 400k USD pro každou loď. Chceme vidět, jak průplavem projíždí nákladní loď a tak čekáme. Loď je obrovská a ani se nám nevešla celá do objektivu : ) Byla to zajímavá podívaná, jak mrňavé lokomotivy mají zapřažené obrovská lana a táhnou tu obrovskou nákladní loď a tím ji udržují ve středu kanálu. Zároveň s námi se na tuto podívanou přijel podívat i místní rabín s celou skupinou svých sloužících v habitech.
Po tomto zážitku jsme si na rybí tržnici pochutnali na ceviche a potom si jdeme skrz příjemnou pěší promenádu nafotit panorama celého Panama City. 

Čti více

Nikaragua

Nicaragua, Nicaragua, Nicaraguita...!! Národní píseň jsme za ty poslední dny slyšeli doslova na každém kroku. Když jsme do této neznámé krajiny přiletěli, měli jsme obavy. Nicaragua je ale velmi přátelská krajina a my jsme přiletěli v opravdu správném čase. Právě začínala "Semana Santa". Náš koloniální hotel v centru nejstaršího města Střední Ameriky Granada, neměl chybu. Poloha Granady je opravdu jedinečná. Z jedné strany ji omývají vody jezera Nicaraagua a z vnitrozemí je chráněná sopkou Mombacho. Vícekrát jsem slyšel, že je tohle druhá Kuba, jen více svobodnější. A je tomu tak! Máte rádi kliedné tempo? Rum? (Flor de Cana je ta správná volba) Cigarety? Místní patří k těm nejlepším. My jsme ale naštěstí nepodlehli jen těmto požitkům. Pohled do kráteru vulkánu Masaya  nenechal nikoho chladným. Plavba mezi 360 Las isletas na jezeře Nicaragua bylo jen malé seznámení s tímto třetím nicaraguiským mořem. Místní hovoří, že krom Pacifiku a Karibiku mají ještě jedno sladkovodní moře – jezero Nicarague nebo "Cocibolka". I když Nikaragua patří ekonomicky k jedněm z nejchudších krajin západní hemisféry, hladem jsme neumírali. Spíš jsme měli problém zkonzumovat místní porce speciálních steaků. Včera jsme se vydali na místní venkov, kam moc turistů opravdu nezavítá. Návstěva oblasti San Juan La Concha stál fakt za to. Typické příbytky jako i návštěva místní školy v chudé komunitě Panama mnou dost pohnula… Velmi emocionální zážitek.  A jaká by to  byla návštěva Nicaragui bez návštěvy přírodního skvostu Isla de Omeetepe nebo také ostrova dvou vulkánů La Concepcion a Maderas. Díky hodinové plavbě trajektem po jezeře Nicaragua jsme se posunuli v čase. Na tomto ostrově vybudovali první asfaltovou cestu jen před 8 roky. Spolu s domácímí jsme oslavili Zelený čtvrtek na zeleném jezeře Chaco Verde. Pokud se nemůžete rozhodnout, zda do Nicaraguy jet nebo ne, já osobně vám to vřele doporučuji. Je tam takový pokoj a tolik přírodních krás, že mne mrzí, že jsem to nevěděl dřív...

Čti více

Playa Blanca

Pokud budete v Panamě hledat skutečně luxusní místo k plážové relaxaci, pak můžete pomýšlet na Playa Blanca – vzdálená je od hlavního města Panama City jen hodinu a půl jízdy. Tato překrásná pláž s jemným bílým pískem, průzračnými vodami a širokým výběrem hotelových resortů je ostatně velmi oblíbená i mezi samotnými Panamci. Playa Blanca rozkládající se na pobřeží Tichého oceánu v provincii Coclé svým návštěvníkům poskytuje široké možnosti vyžití. Vyzkoušet zde tedy můžete sportovní rybolov, potápění, šnorchlování, jízdu na vodním skútru nebo plavbu na kajaku. Možné jsou však i výlety z oblasti do města El Valle, v němž jsou skvělé turistické stezky a rozsáhlé možnosti aktivit v panenské přírodě. 

Čti více
Ometepe, Nikaragua

Ometepe

Ostrov tvořený dvěma vulkány na jezeře Nikaragua ve Střední Americe. Tyto dva vulkány jsou spojeny úzkou pevninskou šíjí. Ostrov je na seznamu UNESCO a jeho rozloha činí 276 km². Patří k největším ostrovům na světě, které leží na jezerech zároveň je největším ostrovem vulkanického původu. Ostrov je přibližně 31 km dlouhý a 5 až 10 km široký.

Čti více
Město je často přezdívané Dubaj Střední Ameriky

Panama City

Poznejte na vlastní kůži příběh, jak se z banánové republiky stal dravý, prosperující tygr Střední Ameriky! Někteří dělí Severní od Jižní Ameriky v Panamském kanálu, který si musíte nechat ujít. Střední Amerika – zde však nejde o kontinent, ale jde o seskupení zemí na nejjižnějším bodě kontinentu Severní Ameriky. Je to 7 suverénních zemí a 46 milionu obyvatel. Nejbohatším městem je Panama City. Panama je však jako kdyby ve vakuu. Často se píše: "země Střední Ameriky a Panama" místní tvrdí, že země Střední Ameriky je nechtějí a svým odtržením od Velké Kolumbie v roce 1903 si zase poštvali i tuto stranu. Ve skutečnosti je Panama nejbohatším státem Střední Ameriky (na obyvatele) a městská panorama Panama City je oproti plechovým střechám sousedů jako z jiné planety. Např. Bogota se svými více než 8 miliony obyvatel je až 5. největší metropolí kontinentu. Panama city je oproti tomuto (s 1.5 miliony obyvatel) maličká, i když toto město (a jeho okolí) sdružuje polovinu obyvatel státu. Panama je jednou z největších křižovatek světa, dynamicky se vyvíjí, všude je zeleň. Ve starém městě Panama city se setkáme s koloniální historií. Panama si pomalu ale jistě buduje image Dubaje Střední a Jižní Ameriky. Již nyní je obchodním centrem a důležitým leteckým a námořním uzlem. Turistický ruch zažívá boom a svět se začíná se zájmem dívat na tuto tropickou, klidnou krajinu. Platí se zde americkým dolarem, který je v kurzu 1: 1 k panamské měně balboa. Akceptují i vydávají obě měny. V potravinách jsou americké potraviny, ceny benzínu jako v USA. Člověk má až pocit, že se nachází v jednom ze států USA, pouze v Latinské Americe. Panorama mrakodrapů, kde sídlí různé firmy (vzpomeňte si na Panama papers), a hotelů, a všude kolem Latinos, no úplné Miami. Překvapením tedy je, že toto město je pod patronátem UNESCO. Je nádherně položené na březích Tichého oceánu. Město otevřených a kulturních lidí. Nádherná příroda. Panama má velkou turistickou budoucnost. No trošku jim to trvalo. Teprve nyní se zdá, že Panama se vydala směrem k dobytí turistického nebe.

Čti více
Panama, střední Amerika

Panamský průplav

Mohutná stavba, která propojila Tichý oceán s Atlantickým přes Karibské moře, otevřela nové možnosti v dopravě. Aktuálně přes kanál vede 144 námořních tras, které propojují Asii přes Ameriku s Evropou. Je to nejúžasnější stavební dílo, co kdy lidská ruka zrealizovala. Pokud nejste stavař, těžko to můžete posoudit. Co je na tom tak těžké? Vždyť přece spojily dva oceány. Každá komora v Miraflores zvedne loď o 8 metrů. Zámky na komorách vymyslel Leonardo da Vinci a fungují perfektně. Loď vstoupí do komory, kde ji dotáhnou vláčky, které lodisko zaháknou na jedné i druhé straně. Potom se komora zavře a nechá se napustit. Voda v komorách je sladká, napouští se vždy samospádem, a pochází z okolních řek, většinou z řeky Chagres, která je i největší řekou, která naplňuje jezero Gatun. Žraloky tu nenajdete, ale zbloudilého krokodýla ano. Když se hladiny vyrovnají, komora se otevře a loď je posunuta vláčky dále. Takto teoreticky to zní těžko a nudně, ale na vlastní oči je to ohromné divadlo. Nad původními plavebními komorami, kde je na historické bílé budově hrdý nápis 1914, je další "rampa", po níž chodí větší kontejnerové lodě. To je nový kanál s komorami Cocoli, který byl otevřen v roce 2016. Na to, zda postavit nový průplav, proběhlo celonárodní referendum (2006) a místní řekli "sí". Panamská vláda si půjčila ohromné peníze (stavba stála přes 17 miliard dolarů), a kanál postavili. Je mnohem modernější a dokáží po něm projít až 3x větší lodě (měřeno počtem kontejnerů). Nové komory jsou 40 % delší a 60 % širší. Největší loď, co prošla novým panamským průplavem, zaplatila 1.5 milionu dolarů. Když je loď ochotna za "zkratku" zaplatit takovou obrovskou sumu, je jasné, že to byla obrovská loď a je jasné, že se jí, i při takové částce, vyplatí. Apropo, nejmenší uskutečněna platba byla 0.36 USD v roce 1928 a zaplatil ji Richard Halliburton, který kanál přeplaval. Nový kanál zvedne loď o 26 metrů přímo v Miraflores. Starý kanál to udělá 2x po 8 metrech. Dalších 10 metrů loď zvedne (pokud jede z Pacifiku do Atlantiku) v komorách Pedro Miguel a pak už může vplout (po překonání úzkého průplavu ve vrších s názvem: Culebra Cut) na hladinu jezera Gatun. Z jezera Gatun pak musí loď ve třech komorách Gatun klesnout na hladinu Atlantiku.

Čti více

Arenal

Arenal (1657 m) je takřka povinnou zastávkou při cestování po Kostarice. Skoro dokonale symetrický tvar Arenalu z něj dělá sen nejednoho fotografa, ale zejména pak milovníků pěší turistiky a outdoorových aktivit.

Bývala to kdysi nejaktivnější sopka Kostariky. Po téměř 400 letech nečinnosti propukla erupce Arenalu opět v roce 1968, kdy pohřbila přes 15 km² území v lávě a popelu. Tento erupční cyklus se zastavil v roce 2010, kdy sopka vstoupila do relativní klidové fráze. 

V okolí Arenalu se návštěvníci ponoří do husté svěže zelené džungle, projdete po nejednom visutém mostě a skoro jistě spatříte i mnohé jedinečné živočichy. Příjemným zážitkem pro všechny nadšence do speleologie je pak prohlídka jeskyní Venado (Cavernas de Venado). Ta zavede účastníky hluboko pod povrch země, aby zde mohli spatřit síť úchvatných vápencových jeskyní vytvořených před miliony let.

Čti více

San Blas

Guna Yala je domorodé území spravované domorodou skupinou Guna. Území tvoří úzký pruh země na karibské straně Panamy a rovněž skupina 365 ostrovů. Ostrovy jsou také známé jako ostrovy San Blas.

Výlet do Guna Yala je daleký běžné komerční dovolené. Je to výprava za zvyky a tradicemi původních obyvatel a cesta do lůna panenské přírody. Mějte rovněž na paměti, že zde neexistuje přístup k internetu a nejsou možné ani platby kreditní kartou, jediným přijatelným způsobem platby jsou americké dolary. Naplánujte si výlet na ostrov během pobytu v San Blas a zvažte zastávku v El Porvenir, hlavním městě GunaYala, Isla Perro pro úžasné šnorchlování, Playa Chichimei, která je oblíbená mezi baťůžkáři, nebo si udělejte jednodenní výlet na další překrásné ostrovy, jako je Banedub Island nebo Ostrov Robeson.

Čti více

Jezero Gatún

Umělé jezero tvořící 33 km dlouhou část Panamského průplavu vzniklo přehrazením řeky Chagres. Slouží jako zásobárna vody pro provoz plavebních komor. Stavba nádrže byla dokončena v roce 1913, přehrazením voda zaplavila původně zalesněné údolí, dodnes lze tak vidět z vody vyčnívající pahýly starých stromů. Při vytváření jezera vznikly z mnoha kopců pouze ostrovy. Největší a nejznámější z nich je Barro Colorado Island, kde sídlí světově proslulý Smithsonian Tropical Research Institute (STRI). Uprostřed jezera je rovněž ostrov Guacha, přírodní rezervace.

Čti více

Colón

Hlavní město stejnojmenné provincie leží na karibském břehu země. Je to významný přístav a brána do Panamského průplavu. Byl založen v roce 1850 a od roku 1953 zde panuje zóna volného obchodu. Je to také jeden z největších světových bezcelních přístavů. S hlavním městem je Colón spojen silnicí, ale také železnicí, jejíž předchůdkyní byla první mezioceánská železnice na světě (postavena v letech 1850 – 1855). Nedaleká pevnost El Fuerte de San Lorenzo je považována za jedno z nejvýznamnějších opevnění koloniální éry a od roku 1980 je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.







Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.